این گاوصندوق ضد دیابت، ضد سرطان و ضد چربی خون است – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین نعمت الله مرادی با اشاره به اینکه پیاز ضد سرطان و ضد دیابت است، گفت: پیاز باعث گردش خون بهتر و مبارزه با کلسترول بالا می شود.

وی گفت: پیاز از برخی سرطان ها پیشگیری می کند و حتی می تواند رشد سلول های سرطانی را متوقف کند. تحقیقات متعدد نشان می دهد که پیاز می تواند از سرطان معده و سرطان دستگاه گوارش پیشگیری کند.

مرادی گفت: پیاز حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند آنتوسیانین و کورستین است که خاصیت ضد سرطانی دارد. نتایج یک مطالعه نشان می دهد که عصاره پیاز می تواند از تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری کند.

وی گفت: در فرهنگ آشپزی ما همیشه از پیاز برای طعم دادن به غذا استفاده می شود. یکی دیگر از سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان بخورید، مانند سبزیجات گل کلم.

وی با اشاره به اینکه پیاز خاصیت آنتی کلسترولی دارد، گفت: این خاصیت پیاز به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و امگا 3 موجود در آن است که با امگا 3 به کاهش سطح تری گلیسیرید خون کمک می کند.

مرادی با اشاره به اینکه پیاز از بروز برخی سرطان ها پیشگیری می کند و حتی ممکن است رشد سلول های سرطانی را متوقف کند، افزود: نتایج مطالعات متعدد نشان می دهد که پیاز می تواند از سرطان معده و دستگاه گوارش پیشگیری کند.

وی با اشاره به اینکه می توانید از پیاز قرمز یا زرد برای استفاده بیشتر از آن استفاده کنید، گفت: می توانید از پیاز خام برای تهیه انواع سالاد استفاده کنید و زمانی که می خواهید پیاز را بپزید یا سرخ کنید، از روغن زیاد استفاده نکنید. آنتی اکسیدان ها

  آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در کشور

وی افزود: پیاز خام آنتی اکسیدان بیشتری دارد و پختن میزان آنتی اکسیدان این غذا را تا حدودی کاهش می دهد.

مرادی تاکید کرد: پیاز به تنهایی معجزه نمی کند و خواص این ماده غذایی زمانی افزایش می یابد که در چارچوب یک رژیم غذایی سالم و متنوع حاوی میوه ها و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان مصرف شود.

این متخصص طب سنتی با اشاره به فواید پیاز برای رگ های خونی گفت: این خاصیت پیاز کافی نیست، اما باید بدانید که پیاز به قدری به گردش خون کمک می کند که بررسی ها نشان می دهد افرادی که روزانه سوپ پیاز مصرف می کنند تجمع کمتری دارند. جرم در آنها به رگ های خونی تبدیل می شوند.

وی گفت: پیاز حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات سولفیدی است و به همین دلیل برای عروق مفید است. بدن را جدا می کند و بنابراین قلب و عروق خونی را سالم نگه می دارد.

مرادی گفت: پیاز غذای خوبی برای دیابتی هاست. کاری که انسولین انجام نمی دهد، به خصوص در افراد دارای اضافه وزن.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277901

دیدگاهتان را بنویسید