این مقام آمریکایی پس از اطلاع حزب الله لبنان به طور مخفیانه به اسرائیل رفت

پس از هشدارهای اخیر حزب الله به رژیم صهیونیستی مبنی بر نقض حقوق لبنان در میدان گازی کاریش، آمریکایی ها نماینده ویژه خود را به فلسطین اشغالی اعزام کردند.

884 169 فقط خبر

به گزارش گروه جهان به نقل از خبرگزاری آنا، منابع رسانه ای صهیونیستی گزارش دادند که فرستاده و میانجی آمریکا در مذاکرات تعیین مرز بین لبنان و رژیم صهیونیستی مخفیانه به فلسطین اشغالی رفته است.

وبسایت صهیونیستی «والا نیوز» روز سه شنبه (امروز) گزارش داد که عاموس هوخشتاین، فرستاده ویژه آمریکا در یک «سفر محرمانه» در مذاکرات تعیین مرز (مرز آبی بین لبنان و لبنان) به تل آویو رفت. فلسطین اشغالی) و با یایر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کردند.

بر اساس این گزارش، این مقام آمریکایی شامگاه دوشنبه (شب گذشته) پس از پایان جلسات و رایزنی های خود در بیروت به فلسطین اشغالی رفت.

والا نیوز مدعی شده است که هوخشتاین در این سفر با تیم مذاکره کننده رژیم صهیونیستی در حوزه مرزبندی با لبنان دیدار و رایزنی کرده است.

آموس هوخشتاین فرستاده ویژه آمریکا روز یکشنبه به بیروت رفت. در آستانه این سفر، واحد رسانه ای «الیلام الحربی» شعبه لبنان عکس و فیلمی از سکوهای نفت و گاز رژیم صهیونیستی منتشر کرد.

در این فیلم مختصات میادین گازی و سکوهای معدنی رژیم صهیونیستی در سواحل فلسطین اشغالی نمایش داده می شود و اعلام می شود: (همه) در تیررس قرار دارند… بازی با زمان بی فایده است.

دبیرکل حزب الله لبنان اخیرا در سخنانی با تاکید بر اینکه هیچ هدف اسرائیلی در دریا و خشکی وجود ندارد که موشک های هدایت شونده دقیق مقاومت نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند، خاطرنشان کرد: دولت لبنان در قبال خواسته های یک میانجی آمریکایی امتیازات زیادی داده است. برای خط 23 دریا. حالا توپ در زمین لبنان نیست. زیرا استخراج نفت و گاز در منطقه ای که در تعارض نباشد جایز نیست.

  عکس | برهنه عروس را برای ازدواج ربود! - اندیشه معاصر

میدان گازی کاریش مورد مناقشه لبنان و رژیم صهیونیستی است. در 15 ژوئن، یک کشتی حفاری متعلق به انرژیان وارد منطقه مورد مناقشه شد که با واکنش و محکومیت گسترده بیروت مواجه شد. از اکتبر 2020 مذاکرات فنی بین رژیم صهیونیستی و لبنان برای حل و فصل اختلافات مرزی دریایی با میانجیگری آمریکا آغاز شده است، اما تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده است.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید