این قسمت از توت فرنگی را اصلا نخورید – فکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سید مهدی میرگضنفری، پزشک و مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش گفت: طبیعت سرد و مرطوب، سرد مزاج مناسب نیست.
وی افزود: هر چه این میوه خام تر و ترش تر باشد طبیعت آن خشک شده و قابض و یبوست آن کمتر می شود. بنابراین افراد مبتلا به آلرژی باید در مصرف توت فرنگی احتیاط کنند.
وی گفت: هر چه توت فرنگی رسیده و شیرین تر باشد، سردی آن کمتر و بدون موی آن نیز کمتر می شود. این حالت برای افراد مبتلا به یبوست موثر است.
دکتر میرگضنفری با اشاره به اینکه مصرف توت فرنگی برای عادات گرمی مناسب است، به سرماخوردگی توصیه کرد این میوه را همراه با داروی آن مصرف کنید. توت فرنگی، عسل و گیاهان مفید هستند.
به گفته وی، مصرف توت فرنگی زیاد برای سرد مزاجان مناسب نیست، اما خوردن شربت و شیرینی برای افراد با این مزاج مشکلی ندارد. شربت و مربای توت فرنگی تعادل بیشتری دارد و از سردی میوه می کاهد، بنابراین مصرف آنها برای افراد سرد مزاج مشکلی ایجاد نمی کند.
وی گفت: توت فرنگی های کوچک و مزرعه ای مناسب تر از انواع بزرگ و گلخانه ای هستند و لازم است در هنگام شستن این میوه کلاه سبز توت فرنگی برداشته شود، زیرا زیر این کلاه منبع اصلی آلودگی است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277972

  دکتر مهناز عسکریان گفت: تاثیر بازی بر رشد و شکوفایی خلاقیت کودکان - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید