این شارلاتان چه تاثیری بر فوتبال انگلیس گذاشت؟

1086386 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، یک رسانه روسی به بررسی تاثیر حضور بوریس جانسون، نخست وزیر مستعفی انگلیس بر فوتبال این کشور پرداخته است.

خبرگزاری قهرمانی روسیه نوشت: این بوریس جانسون بود که به عنوان یک سیاستمدار قصد داشت روسیه را از جام جهانی 2022 قطر حذف کند. جانسون پس از رسوایی های متعدد از نخست وزیری بریتانیا استعفا داد، اما تا تعیین جانشین وی به کار خود ادامه خواهد داد.

در ادامه این مقاله با عنوان این شارلاتان چه تاثیری بر فوتبال انگلیس گذاشت؟ بیان شد: جانسون به مدت سه سال بارها به مسائل فوتبال پرداخت. البته به طور طبیعی از طریق سیاست. برخی ستاره ها آشکارا او را ترول خطاب می کنند و فکر می کنند که بوریس جانسون علاقه ای به فوتبال ندارد. این سیاستمدار به اوکراینی ها پیشنهاد حضور در جام جهانی 2022 را داد اما شاید نمی دانست رقیب آنها برای رتبه بندی در این مسابقات اسکاتلند است!

در اواخر ماه مارس، تلگراف گزارشی را به نقل از اظهارات خصوصی بوریس جانسون منتشر کرد. ظاهراً نخست وزیر انگلیس فکر می کرد که این ایده خوبی است که اوکراین به طور خودکار در جام جهانی 2022 شرکت کند. مطمئناً در آن زمان جانسون نمی دانست که رقیب تیم ملی اوکراین برای صعود به اسکاتلند است. واکنش اسکاتلند به موضع بوریس جانسون نیز جالب توجه است چرا که دوباره بحث جدایی از انگلیس مطرح شد. جانسون اما این پیشنهاد اسکاتلندی را وتو کرد.

جالب اینجاست که بوریس جانسون مدتی قبل از صحبت درباره حضور مستقیم اوکراین در جام جهانی 2022 پیشنهاد برگزاری یورو 2028 در این کشور را داده بود. این در حالی بود که انگلیس و ایرلند قبلاً برای نامزدی این مسابقات به یوفا درخواست داده بودند. سخنان جانسون روابط بین اتحادیه فوتبال انگلیس و او را تیره کرد. جانسون نمی توانست با همه خوب کنار بیاید. با گذشت زمان، نخست وزیر شروع به انتقاد شدید کرد. جیمی کاراگر پس از آرزوی موفقیت برای رنجرز در فینال لیگ اروپا و تمجید از هوادارانش، در شبکه های اجتماعی واکنش نشان داد. مدافع لیورپول با انتشار تصویری از یک دلقک خطاب به نخست وزیر انگلیس گفت: این شارلاتان به یک تله پرومتر نیاز دارد زیرا هیچ اطلاعی از رنجرز و لیگ اروپا ندارد.

  روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شرکت نمی کند

بوریس جانسون در جام جهانی 2018 وزیر خارجه بریتانیا بود.او این مسابقات را با المپیک 1936 آلمان نازی مقایسه کرد. جانسون گفت که پوتین می خواهد با میزبانی جام جهانی نامی برای خود دست و پا کند، چشم انداز منزجر کننده ای است. لفاظی های تهاجمی جانسون تا سال 2022 ادامه یافت. او در مجلس عوام بریتانیا گفت که هیچ مسابقه فوتبالی نباید در روسیه برگزار شود. روسیه به طور فزاینده ای منزوی می شود.

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید