این دو چیز می تواند کودک را مبتلا به اوتیسم کند – یک تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، تیمی از متخصصان بین المللی پزشکی علائم مولکولی التهاب بارداری مرتبط با خطر ابتلا به اوتیسم (ASD) را شناسایی کرده اند.

این یافته‌ها، که به درک رشد غیرطبیعی مغز کمک می‌کنند، ممکن است در نهایت منجر به آزمایشی برای غربالگری اوتیسم در بدو تولد شود.

این مطالعه توسط کارشناسان دانشکده بهداشت عمومی میلمن در دانشگاه کلمبیا و موسسه ملی بهداشت عمومی نروژ انجام شد.

نتایج آزمایش های جدید با شواهد رو به رشدی مطابقت دارد که نشان می دهد خطر ابتلا به اوتیسم با قرار گرفتن در معرض جنین افزایش می یابد. در مطالعات قبلی، کارشناسان خطر ابتلا به این بیماری را با قرار گرفتن در معرض تب مادر در دوران بارداری، عفونت آنفولانزا و ویروس هرپس نوع 2 که از علل بالقوه التهاب در بدن مادر هستند، مرتبط دانستند.

در این مطالعه، کارشناسان وجود 60 نشانگر مولکولی پاسخ ایمنی، از جمله سیتوکین ها و فاکتورهای رشد را تجزیه و تحلیل کردند. از 957 کودک در دوران بارداری (نمونه خون از مادر در اواسط بارداری) و هنگام تولد (خون بند ناف) نمونه خون گرفته شد که حدود نیمی از آنها بعداً به اوتیسم مبتلا شدند.

مولکول های پیش بینی کننده شامل اینترلوکین هایی مانند IL1RA و IL4 بودند. چهار مولکول که تصور می شود در رشد مغز جنین دخیل هستند نیز با خطر ابتلا به اوتیسم در دختران و پسران مرتبط هستند، از جمله TNFα، Serpin E1، VCAM1 و IL1b.

کارشناسان می‌گویند: «مطالعه ما دوره‌ای از آسیب‌پذیری را در دوران بارداری نشان می‌دهد که در آن التهاب می‌تواند در رشد سیستم عصبی مرکزی جنین اختلال ایجاد کند.» ما علائم ایمنی را در نمونه‌های خون مادر در اواسط بارداری و در خون بند ناف کودکانی که بعداً به اوتیسم مبتلا شدند، مشاهده کردیم، که با پاسخ عفونت و مولکول‌های مهم برای رشد مغز و جریان خون مرتبط بود.

  خبر خوش از اردوی پرسپولیس/ بالاخره پنجره نقل و انتقالات باز شد/ یحیی دریا بازیکن جذب کرد - اندیشه معاصر

انتهای پیام/*

(2 بار بازدید شده، امروز 2 بازدید)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253790

دیدگاهتان را بنویسید