این باعث افزایش خشکی چشم می شود – یک تفکر مدرن

خشکی چشم یکی از شایع ترین مشکلاتی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود با آن مواجه هستند. زمانی که این مشکل پیش می آید، فرد در انجام وظایف روزانه خود دچار مشکل می شود و در خواندن، تماشای تلویزیون یا تماشای صفحه کامپیوتر خود دچار مشکل می شود.

بسیاری از افراد در این زمان قطره چشم مصرف می کنند. اگرچه این قطره ها برای خشکی چشم مفید هستند. اما تعداد کمی از مردم به این واقعیت توجه می کنند که برخی از اقدامات ساده در زندگی می تواند خشکی چشم را بدتر کند.

در این مقاله به برخی از این موارد می پردازیم:

1- استفاده نادرست از قطره چشم: امروزه قطره های چشمی متعددی در بازار وجود دارد که برخی از آنها بهتر از برخی دیگر هستند. هرگز از قطره های چشمی که ادعا می کنند قرمزی ناشی از خشکی را از بین می برند استفاده نکنید. زیرا حاوی مواد شیمیایی هستند که رگ های خونی چشم را باریک می کنند و می توانند خشکی چشم را بدتر کنند.

2- سیگار کشیدن: سیگار نه تنها برای ریه ها بلکه برای چشم ها نیز مضر است. سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار می تواند باعث خارش، سوزش و خشکی چشم شود.

3- استفاده از داروهای ضد حساسیت: به طور طبیعی داروهای ضد حساسیت ترشح غدد اشکی را کاهش می دهند که بر سلامت چشم تأثیر منفی می گذارد.

4- از محافظ چشم استفاده نکنید: قرار گرفتن در معرض باد ممکن است خشکی چشم را تشدید کند. بنابراین بهتر است زمانی که هوا آفتابی و باد می وزد از عینک آفتابی مناسب استفاده کنید.

  ماجرای عجیب سرقت از پارک اهواز! - اندیشه معاصر

5- نگاه طولانی مدت به صفحه نمایش: لازم نیست برای مدت طولانی به صفحه خیره شوید. برای جلوگیری از این امر، هر 20 دقیقه به صفحه نمایش نگاه نکنید و به مدت 20 ثانیه به جسمی در فاصله 20 متری نگاه کنید.

6- پلک زدن ناکافی و تماشای مداوم

۷- از آرایش چشم استفاده کنید

8- آب کافی ننوشید

9- رژیم غذایی نامناسب: سعی کنید در برنامه غذایی خود از ماهی های چرب مانند سالمون، تن و ساردین که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند استفاده کنید. این اسید چرب برای جلوگیری از خشکی چشم مناسب است.

10- قرار گرفتن در معرض هوای خشک

11- خوددرمانی نادرست بدون مشورت پزشک

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254222

دیدگاهتان را بنویسید