اینوتکس 2022; حمایت از استارت آپ ها و ظهور شتاب دهنده ها از منظری متفاوت

1072402 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، نمایشگاه اینوتکس 2022 در پارک علم و فناوری پردیس برگزار شد که به نظر می رسد هم از نظر تعداد شرکت کنندگان و هم از نظر تنوع آثار و محصولات ارائه شده پیشرفت چشمگیری داشته است. دیدیم اگرچه این نمایشگاه در حوزه علم و فناوری است، اما کیست که نداند حوزه علم و فناوری به شدت با حوزه اقتصاد و تجارت به ویژه کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها پیوند خورده است و در این بین یک مشکلی که شاید کمتر کسی به آن توجه داشته باشد. ، حضور شتاب دهنده ها و به خصوص شتاب دهنده هایی با افکار و ایده های جنسی جدید و متفاوت که برخی از آنها حتی به صورت نامحدود از همه استارتاپ ها حمایت کردند.


بیشتر بخوانید:

سرمایه گذاری قابل توجه مردم در استارت آپ ها / آژانس آنا به طور موثر بازدیدکنندگان و عموم مردم را به نمایشگاه جذب می کند


البته این نمایشگاه در کنار امکانات و تنوع محصولات بسیار خوب برگزار شد، اما کاستی هایی در آن وجود داشت که می توانست فضای کم و محدودی را برای تعداد زیادی غرفه اختصاص دهد، یکی از مواردی بود که به چشم می خورد. در این نمایشگاه

با این حال، محمدرضا گادری، یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت ملی پست که یکی از حاضران و بازدیدکنندگان نمایشگاه بود، با حضور در غرفه آژانس آنا، گفت: معتقدم نمایشگاه کارهای بیشتری برای انجام دارد و شما نیاز دارید. توجه بیشتر به تکمیل زنجیره ارزش شرکت کننده شوید. وی گفت: ارتباط صنعت توسعه یافته و بالغ کشور از نظر این مجموعه ها بسیار خالی است.

وی افزود: ما در شرکت ملی پست از سال گذشته یک مرکز نوآوری پیشرفته برای خدمات پستی، تجارت الکترونیک و لجستیک ایجاد کرده ایم و از آنجایی که شرکت پست در صنعت پست و لجستیک به عنوان یک بازیگر اصلی در کشور فعال است، می توانیم تسهیل در استارتاپ ها.» و برای اینکه شتاب دهنده ای در حوزه پست و لجستیک باشیم که طی هفت ماه از آغاز گردهمایی، موفق به جذب 72 عضو شدیم.

  محافظ اشرف غنی افشاگری کرد

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت ملی پست یکی از دلایل حضور خود در نمایشگاه را شرکت های پست حاضر در نمایشگاه دانست و خاطرنشان کرد: بازخورد خوبی از بازدیدکنندگان دریافت کردم و امسال نمایشگاه خوبی برگزار شد. اخذ شده.

نقش خبرگزاری ها در شکل دادن به اکوسیستم استارتاپی و فضای جدید کسب و کار

گادری با اشاره به نقش رسانه ها در این نمایشگاه توضیح داد: آنا نیوز در طول فعالیت خود نقش بسزایی در فناوری و نوآوری داشته است و معتقد است خبرگزاری ها می توانند در شکل گیری اکوسیستم استارتاپی و فضای جدید کسب و کار بسیار مفید و تسهیل کننده باشند. به نظر وی، آژانس آنا توانسته خود را در فضای نوآوری و فناوری جای دهد و حضوری مستمر داشته باشد.

وی درباره مشکلات این نمایشگاه توضیح داد: با توجه به تعداد زیاد غرفه داران و ماهیت کار آنها، برخی از غرفه ها کوچکتر و فشرده تر هستند و برخی از آنها ممکن است از نظر فیزیکی و سنتی با مشکل ارتباط برقرار کنند. اطلاعات و معرفی‌های جدیدتر و خلاقانه‌تر با جدیدترین ابزارها به شما کمک می‌کند تا درباره محتوای کاری مجموعه‌ها بیشتر بدانید و بتوانید با آنها همکاری کنید.

یکی از اعضای هیات مدیره شرکت ملی پست گفت: در چیدمان غرفه ها و مجتمع ها فلسفه وجود دارد، اما حداقل او را به بازدیدی نبرده است که شتاب دهنده کجاست. یادآور شد: یعنی باید در نمایشگاه پروسه ای را طی کرد. یکی از جنبه های بازدید از نمایشگاه تماس با خود غرفه داران است که همچنین فکر می کنند ممکن است در نمایشگاه خیلی قوی نباشند و شغلی داشته باشند و بتوانند خود را بهتر، حرفه ای تر و حرفه ای تر در نمایشگاه نشان دهند. آینده.

  ساداتی نژاد: دولت قبل از حذف ارز ترجیحی مبلغی را پرداخت می کند

اینوتکس؛ یکی از رویدادهای مهم بین المللی در حوزه فناوری و نوآوری است

اما یکی از رویدادهای مهم بین المللی در حوزه فناوری و نوآوری بی شک نمایشگاه Inotex است که در آن استارت آپ ها، سرمایه گذاران، شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری دستاوردها و خدمات خود را به نمایش می گذارند و فضای تعامل بین ذینفعان علم و فناوری را به نمایش می گذارند.

امسال یازدهمین دوره این رویداد بزرگ که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پارک فناوری پردیس برگزار شد و یکی از نکات مهمی است که باید مورد توجه برگزارکنندگان این نمایشگاه قرار گیرد. پرهیز از ازدحام به دلیل کوچک بودن معابر است که گلایه هایی را در پی داشته است.

برگزاری همزمان دو نمایشگاه با ماهیت مشابه در تهران و کیش و کاهش بهره وری

نکته دیگری که ذینفعان محترم باید در نظر داشته باشند عدم هماهنگی این رویداد با نمایشگاه ها و رویدادهای مشابه است. به عنوان مثال امسال اینوتکس دقیقا همزمان با کیتکس کیش برگزار شد که آن هم در حوزه فناوری و نوآوری بود و برخی استارت آپ ها و شتاب دهنده ها علاوه بر عدم حضور در یکی از این نمایشگاه ها از حضور در یکی از این نمایشگاه ها منع شدند. همزمانی با نمایشگاه بین المللی کتاب نیز می تواند به افزایش مخاطبان این رویداد مهم کمک کند.

جای خالی چند شرکت مطرح و فعال و همچنین سرمایه گذاران مجرب در سال «تولید دانش بنیان، اشتغال زایی»

در این مدت با توجه به نامگذاری سال جاری به نام تولیدی، دانش‌سازان، کارفرمایان، انتظار می‌رفت که مسئولان نمایشگاه را پربارتر برگزار کنند و از شرکت‌های مطرح و فعال و همچنین سرمایه‌گذاران با تجربه که بسیاری از آنها جای خالی داشتند، بهره ببرند. از رویداد.

  اخبار رتبه بندی معلمان امشب یکشنبه سخنان جدی یکی از نمایندگان مجلس درباره رتبه بندی معلمان 8 اسفند 93 - اندیشه معاصر

اگرچه همه این مشکلات نمی تواند از هزینه این رویدادها و تلاش شرکت کنندگان بکاهد، اما نمایشگاه امسال در برخی زمینه ها نیز شگفتی های بزرگی را به نمایش گذاشت، مانند حضور دانش آموزان فعال و مستعد در برخی غرفه ها، گردهمایی استارتاپ های فعال در این حوزه. و نوجوانان و یا ظهور شتاب دهنده های جدیدی مانند آمینه که امسال به دلیل نامگذاری سال «تولید، دانش آفرینان، کارفرمایان» بدون هیچ محدودیتی از تمامی استارت آپ ها حمایت کرد، نوید دهنده آغاز یک پیشرفت بزرگ در زمینه اطلاعات و اطلاعات است. فن آوری های ارتباطی

حمایت از استارت آپ ها و نقش رسانه ها

با این حال، نقش رسانه ها در حمایت از استارت آپ ها غیرقابل انکار است. زیرا رسانه صدایی است که همه می شنوند و می توانند افکاری را شکل دهند و جهت آگاهی مردم را مشخص کنند. به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن طیف گسترده و تعداد زیاد دانشجو می تواند هر حرکت رسانه ای را که انجام می دهد، ساده کند.

انتهای پیام/4103/

دیدگاهتان را بنویسید