ایندیپندنت: زندانیان سیاسی در عربستان سعودی مورد آزار جنسی قرار می گیرند

1017316 فقط خبر

ایندیپندنت جمعه شب گزارش داد که گروهی از زندانیان سیاسی که به دلیل مخالفت با دولت در عربستان بازداشت شده بودند مورد تجاوز و تجاوز وحشیانه قرار گرفته اند.

این نشریه با استناد به مطالعه موسسه حقوق بشر گرانت لیبرتی فاش می‌کند که در زمان ولیعهد محمد بن سلمان، 311 نفر در عربستان سعودی زندانی بودند. محققان این موسسه گفتند که 53 زندانی شکنجه شده اند، شش نفر دیگر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند و 14 نفر دیگر مجبور به اعتصاب غذا شده اند.

در این گزارش آمده است که 11 فعال حقوق زنان و 54 روزنامه نگار در عربستان سعودی بازداشت شده اند.

این گروه حقوق بشری با درخواست از عربستان سعودی برای آزادی افراد بی گناهی که ناپدید شده و به طور رسمی محاکمه شده اند، گفت: «آزار مادر سالخورده ای مانند عید الگامدی برای درخواست پناهندگی پسرش قطعاً در هر ملتی نفرت انگیز و اشتباه است».

عبدالله الگامدی، پسر خانم الگامدی، یک فعال سیاسی و فعال حقوق بشر، می گوید که پس از تهدید به مبارزه علیه سیاست های استبدادی در عربستان سعودی از کشور گریخت. الگامدی افزود که مادر و دو برادر دیگرش پس از خروج او از کشور بازداشت شدند، نه به دلیل ارتکاب جنایت، بلکه به دلیل فعالیت های سیاسی پسرشان.

«بیش از سه سال، خانواده سلطنتی مادر 65 ساله و برادر کوچکترم را نگه داشتند. وی گفت: «آنها را به انزوا کشانده و با کشیدن سیگار بر روی بدن و ضرب و شتم و شلاق خاموش کردند. آنها شکنجه می کردند.

به گفته الگامدی، مادر وی بیش از یک سال در زندان مرکزی ذهبان جده بازداشت بود و پس از آن به زندان مباحیت در دمام منتقل شد.

  یک فلسطینی برنده جشنواره فیلم قاهره شد

گامدی گفت: «محمد بن سلمان و خانواده سلطنتی عربستان او (مادرش) را به گروگان گرفته‌اند و از من می‌خواهند برای شکنجه و مرگ اجتناب‌ناپذیر بازگردم تا صدای کسانی مانند من که برای برابری و عدالت در جامعه دفاع می‌کنند، خاموش شود. انجام دادن.”

این گزارش پس از آن منتشر شد که سایت خبری Saudi-delix پیشتر گزارش داده بود که عربستان سعودی در حال انجام محاکمه های مخفیانه برای محاکمه زندانیان عقیدتی در این کشور است.

این پایگاه خبری به نقل از سازمان حقوق بشر سند اعلام کرد که زندانیان عقیدتی در عربستان با احکام خودسرانه و ناعادلانه مواجه می شوند. بر اساس این گزارش، این احکام بر اساس اعترافات آن دسته از زندانیان که مجبور به اعتراف به شکنجه شده اند، صادر شده است.

این سازمان همچنین تاکید کرد که مقامات سعودی با ایجاد محاکمات مخفیانه و بدرفتاری با زندانیان عقیدتی که اصل عدالت را از طریق شفافیت در بازداشت و محاکمه بازداشت شدگان برقرار می کند، قوانین داخلی، بین المللی و معاهده را نقض می کنند.

دیده بان حقوق بشر سند در بیانیه ای خطاب به مقامات سعودی اعلام کرد که عربستان باید در رفتار بی ادبانه خود با زندانیان عقیدتی تجدید نظر کند و پرونده را مطابق با قانون، عدالت و حقوق بشر ببندد.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید