اینترنت ملی مهمتر از شام است – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه نماز جمعه 17 دی ماه 1392 فرمودند: و قداست. بین خودت و خدا قرار بده

وی بابیان اینکه احکام تقوا به سه دسته تقسیم می شود: تقوا تا اوج، تقوا در حد قوت و رعایت تقوا در حد کم، تصریح کرد: داستان به نوع سوم تقوا اشاره دارد که می گوید نشکن. تمام خطوط قرمز و حفظ درجه خاصی از تقوا. چون همین مقدار احترام به گریه شما هم می رسد.

خطیب نماز جمعه اهل کوم ضمن گرامیداشت 28 دی گفت: 29 دی آغازی درخشان و پربرکت بود که عزت آن برای مردم کوم ثبت شده و این بار باید در کوم حفظ شود.

وی بابیان اینکه ایام فاطمیه با شکوه گذشت و ملت نشان داد که تعهدات خود را در قبال این خاندان می داند. ما شاهد و شاهد بوده ایم که این فرهنگ از فساد و استکبار بی جا جلوگیری می کند.

مدیر حوزه های علمیه گفت: امیدواریم با کارشناسی مناسب و انتقال آب از دریا به نکاتی مانند موضوع آب و آینده آب در استان کوم و سایر استان ها رسیدگی شود و از اختلافات بین استانی جلوگیری شود. ؛” آب با انتقال آب از دریا سیر می شود.

وی ادامه داد: مسائل زیست محیطی نیز باید مورد توجه قرار گیرد مانند خشک شدن دریاچه نمک که نیازمند بهبود کشاورزی، توسعه فضای سبز، احیای دریاچه نمک و… است.

وی افزود: نکته سوم بحث شهرسازی و مسکن است که امیدواریم استان قم با رعایت اصول شهرسازی و معماری بتواند گام های خوبی بردارد. ساماندهی در اطراف حرم نیز برای آسایش همسایگان و نمازگزاران بسیار مهم است.

  اخبار اقتصادی خوبی در راه است - اندیشه مدرن

آیت الله اعرافی بابیان اینکه زیرساخت های قم به عنوان یک شهر بین المللی، زیارتی و علمی کاستی های زیادی دارد که باید جبران شود، گفت: توجه داشته باشید.

وی گفت: دولت و مجلس باید اقدامات اساسی تری در فضای مجازی انجام دهند که یکی از آنها افزایش زیرساخت های ملی اینترنت و فناوری های روز است. چرا که راه حل بسیاری از مشکلات و مفاسد افزایش اینترنت ملی و زیرساخت های فناوری های داخلی است که بیش از شام ضروری است.

خطیب نماز جمعه قم یادآور شد: اقشار متوسط ​​و پایین سرمایه خود را در بورس از دست داده اند و انتظار می رود دولت در این زمینه اقدام جدی انجام دهد.

آیت الله اعرافی در خطبه اول خود اظهار داشت: احترام به کمالات هستی و هستی، احترام به انسان های فداکار و خیرخواه (قانون قند منعم) و رعایت عدالت اجتماعی و ارزش های اجتماعی الهی در جامعه سه اصل و اساسی است. قانون جعل حقوق و تعهدات اجتماعی

وی ادامه داد: اسلام در مواردی به طور خاص بر احترام تاکید دارد که یکی از آنها اولیای الهی و پیشوایان جامعه به رهبری پیامبر اکرم (ص) و ائمه (ع) و سپس اطرافیان این نظام هدایتی هستند. رشد جامعه هستند.

وی افزود: علمای خودساخته و متقی که راه ولایت و ولایت را می روند، پرتوی از این ارزش الهی را خواهند یافت. اما این شامل دانشمندانی می شود که فریب دنیا را خورده و با سخنان نادرست خود باورها و ارزش های جامعه را تخریب می کنند. آنها نیستند.

خطیب نماز جمعه قم گفت: در قرآن بالاترین درجات برای علما است، اما این قرآن تندترین تعابیر و مقایسه را برای علمایی بیان می کند که فریب دنیا را خورده و هوای دنیا را مغلوب کرده اند. روح

  4 کشته بر اثر برخورد پراید و نیسان در لرستان - تفکر مدرن

وی تصریح کرد: ورود به حوزه و تحصیل معارف دینی در حوزه های علمیه بالاترین نعمت است; اما این بالاترین نعمت اگر با تزکیه نفس و تهذیب نفس همراه نباشد بالاترین نعمت است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1242770

دیدگاهتان را بنویسید