ایران و روسیه بر سر توسعه همکاری های پولی و بانکی توافق کردند

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، علی صالح آبادی در دیدار با الکساندر نواک گفت: در دیدار با رئیس بانک مرکزی و وزیر توسعه اقتصادی روسیه موضوعات مختلفی از جمله محورهای مورد بحث و بررسی قرار گرفت. توسعه همکاری های پولی و بانکی و راهکارهایی برای رفع برخی موانع و گسترش سرمایه گذاری های مشترک بین تهران و مسکو توافقات خوبی در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که اجرای آن با جدیت پیگیری خواهد شد.

معاون نخست وزیر روسیه در این دیدار توسعه روابط اقتصادی و سرمایه گذاری تهران و مسکو را یک اولویت و ضرورت ارزیابی کرد و اعلام کرد روسیه در این زمینه آمادگی کامل دارد.

وی ادامه داد: زمینه های مناسب زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری بین دو کشور وجود دارد که تفاهم بانک های مرکزی دو کشور برای فراهم شدن زمینه های لازم در این زمینه بسیار مهم است.

ایران و روسیه بر سر توسعه همکاری های پولی و بانکی توافق کردند

رئیس کل بانک مرکزی در سفر به مسکو با وزیر توسعه اقتصادی و رئیس بانک مرکزی روسیه نیز دیدار کرد. موضوعات مربوط به سرمایه گذاری های مشترک دو کشور و همچنین راهکارهای رفع موانع و توسعه همکاری های پولی و بانکی دو کشور از مهمترین محورهای این گفت وگوها بود.

همچنین در سفر رئیس کل بانک مرکزی کشورمان به مسکو، مدیران ارشد برخی از بانک های بزرگ روسیه با دکتر صالح آبادی دیدار و در خصوص گسترش روابط با بانک های ایرانی گفتگو کردند.

انتهای پیام/

  نرخ بیکاری تابستان به زیر 9 درصد رسید

دیدگاهتان را بنویسید