ایران در مذاکرات وین پیروز شد

بر اساس گزارش ها اعتدالروزنامه کیهان نوشت: هشتمین دور مذاکرات هسته ای که از دو ماه پیش در وین آغاز شد، طولانی ترین دور مذاکرات است و به دلیل امتناع آمریکایی ها از لغو تحریم ها و ارائه ضمانت، همچنان بی نتیجه است.

خلاصه اینکه در این مذاکرات، دموکرات‌ها با سیاست چماق و هویج، افزایش فشار، ادامه تحریم‌ها و توسل به ترفندهای روانی و رسانه‌ای سعی کردند توپ را به ایران بیندازند و جمهوری اسلامی ایران را متهم به تبدیل شدن به برگ برنده در عرصه سیاسی کنند. ایالات متحده و از سرگیری مکانیسم ماشه و تشدید تحریم ها علیه ایران با بازگشت به شورای امنیت سازمان ملل.

تاکنون نه تنها حسن نیت و ابتکار عملی از خود نشان نداده اند، بلکه تنها در چند ماه اخیر سه تحریم جدید علیه اشخاص حقوقی و حقیقی ایرانی اعمال کرده اند.
بنابراین به نظر می رسد اختلاف نظر بهتر از توافق بد است و آنچه باید در دستور کار تیم مذاکره کننده کشورمان باشد، پافشاری بر اصول و شروط ملت ایران (رفع تحریم ها، بررسی موثر و ارائه تضمین) توسط آمریکایی هاست. ). اینکه مسیر دیپلماسی کشور در دولت سیزدهم تغییر کرده و جمهوری اسلامی ایران متوقف نخواهد شد.
فناوری هسته ای و بهبود روابط تجاری با سایر کشورها و تقویت دیپلماسی اقتصادی و منطقه ای اکنون برگ برنده جمهوری اسلامی ایران است. از سوی دیگر آمریکایی ها در افکار عمومی جهان تحقیر شده اند و خودشان نیز به شکست فشار حداکثری و تاخیر در تحریم ها علیه ایران اذعان دارند.

  عزیزی هادم توسط رئیس فدراسیون فوتبال برکنار شد

دیدگاهتان را بنویسید