ایران خواستار محاکمه عاملان و حامیان جنایات اخیر در یمن شده است

ایران خواستار محاکمه عاملان و حامیان جنایات اخیر در یمن شده است

بر اساس گزارش ها اعتدالکاظم قریب‌آبادی با ارسال نامه‌ای به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، جنایات ائتلاف تحت رهبری عربستان و با حمایت و هدایت آمریکا را محکوم کرد و از وی خواست تا هر کاری که ممکن است برای محاکمه وی انجام دهد. عاملان و حامیان این جنایت را شناسایی کنید.

همانطور که می دانید در روز جمعه 21 ژانویه، اولین ماه سال نو میلادی که بسیاری از مردم جهان در شادی و نشاط بودند، جهان بار دیگر شاهد جنایتکارانه، ظالمانه، غیرانسانی و البته تمامی اصول و مبانی حقوق بین الملل بود. به ویژه حقوق بشردوستانه بین المللی و حقوق بشر بین المللی. ائتلاف متجاوز سعودی به رهبری آمریکا در حمله هوایی به یک زندانی در یمن بیش از 100 اسیر را کشته و بیش از 260 نفر را زخمی کرده است. «تاسف بارتر اینکه در میان کشته شدگان سه کودک وجود دارد.

وی گفت: «ائتلاف متجاوز تنها در ماه ژانویه بیش از 839 حمله هوایی علیه غیرنظامیان، خانه‌های آنها و زیرساخت‌های یمن انجام داد. حمله به غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی بر اساس قوانین بین المللی بشردوستانه ممنوع است. در این حملات وحشیانه اصول تفکیک، تناسب و ضرورت اصلا رعایت نمی شود. همانطور که سخنگوی کمیساریای عالی در 18 ژانویه گفت: “عدم رعایت این اصول منجر به جنایات جنگی می شود” که زمینه را برای ارجاع پرونده به مراجع ذیصلاح بین المللی فراهم می کند.

وی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری اطلاع دادند، بیش از 70 درصد مردم یمن نیاز به حمایت دارند و بیش از 90 درصد به دارو و مواد غذایی وارداتی از طریق کمک های بشردوستانه وابسته هستند. با توجه به موانع ائتلاف برای تهاجم، ارسال این ایدزها با موانع جدی مواجه است. وی افزود: اگر قربانیان 370 هزار یمنی بی گناه که تعداد قابل توجهی از آنها کودک و زن هستند را به این فهرست اضافه کنیم، جنایت نسل کشی نیز به جنایات این ائتلاف اضافه می شود.

  انقلاب مربی تیم ملی / اسکوچیچ پس از اینکه طارمی این دو بازیکن را کنار هم قرار داد + واکنش ها - اندیشه معاصر

قریب آبادی ادامه داد: مردم یمن که بیش از شش سال جان و مال خود را صرف استیفای حق تعیین سرنوشت و استقلال خود کرده اند، در واقع قربانی سیاست های منفعلانه، دوگانه، ابزاری و ضد بشری بشری هستند. ملل حقوقی در شرایطی که مدافعان حقوق بشر عامدانه چشم خود را بر تمامی جنایات ارتکابی علیه مردم یمن می‌بندند، نقش سازمان‌های بین‌المللی در پوشش این جنایات، محکومیت شدید آن‌ها، اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از تکرار آن‌ها و پاسخگویی عاملان این جنایات بیش از پیش مشهود است. . “اتفاق خواهد افتاد”.

دبیرکل ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران حملات وحشیانه 21 ژانویه و سایر جنایات ائتلاف برای تجاوز را به شدت محکوم کرد و بر لزوم پاسخگویی عاملان و حامیان این جنایات تاکید کرد و از کمیساریای عالی سازمان ملل خواست. برای حقوق بشر برای انسان: انجامش دهد:

1 به عنوان اولین گام، این حمله جنایتکارانه را به شدت محکوم کنید.

2. از همه امکانات خود برای توقف جنایات 7 ساله علیه مردم یمن، تسهیل در ارسال کمک های بشردوستانه به مردم محاصره شده استفاده کنید و ائتلاف متجاوز و حامیان آن را مسئول اقدامات جنایتکارانه خود بدانید.

3. تمام تلاش خود را بکار بگیرید تا موضوع گزارش های سالانه کمیساریای عالی حقوق بشر و دبیرکل سازمان ملل در مورد وضعیت یمن به دستور جلسه دوم شورای حقوق بشر بازگردد. باعث تاسف است که این موضوع شهریور سال گذشته از دستور کار شورا خارج شد.

4. از ظرفیت دفتر کمیساریای عالی و رویه های ویژه برای برجسته کردن اعمالی مانند جنایات جنگی و نسل کشی، از جمله از طریق گزارش و بیانیه، نهایت استفاده را ببرید.

  فرصت ثبت نام در آزمون استخدامی - اندیشه معاصر

لازم به ذکر است که نسخه ای از این نامه برای رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل و کشورهای عضو شورای حقوق بشر نیز ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید