ایران جزو سه کشور برتر تولید کننده ماهی قزل آلا در جهان است/ کشوری با کمترین مصرف آبزیان

1089634 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، ارسلان قاسمی، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران در برنامه رادیویی اختاز با بیان اینکه ایران جزو سه کشور برتر تولید کننده ماهی قزل آلا در جهان است، گفت: و گفت: همچنان یکی از کشورهایی هستیم که کمترین مصرف آبزیان را در جهان داریم.

وی در خصوص کاهش آمار مصرف، تقاضای کم مصرف آبزیان در کشور افزود: در خصوص ماهی قزل آلا قیمت مواد اولیه افزایش چشمگیری داشته است که در برخی موارد شاهد افزایش 300 درصدی نهاده های ماهی قزل آلا بوده ایم. به عنوان مثال قیمت تخم های جوجه کشی که تبدیل به جوجه شده و در هچری ها قرار می گیرند نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. از سوی دیگر هزینه دستمزد 57 درصد و هزینه حمل و نقل 35 درصد افزایش یافته است.

قاسمی افزود: سال گذشته هر کیلوگرم ماهی قزل آلا به طور میانگین حدود 65 هزار تومان بود و امسال قیمت هر کیلوگرم ماهی برای تولیدکننده بالای 100 هزار تومان است. با افزایش قیمت آبزیان، میزان آمار مصرف کاهش چشمگیری پیدا کرد.

وی درباره پرورش میگو در کشور نیز گفت: اگرچه هزینه تجهیزات و تورهای ماهیگیری نیز برای تولیدکننده میگو افزایش یافته است، اما از آنجایی که 85 درصد میگوی پرورشی در کشور صادر می شود، بنابراین شاهد نوسانات و مشکلات کمتری در این زمینه هستیم. بخش

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران درباره ارزیابی آماری تولید محصولات ماهی گفت: بر اساس آمار سازمان شیلات میزان تولید آبزیان یک میلیون و سیصد هزار تن است که با توجه به اطلاعات مربوط به شیلات و آبزی پروری حدود یک میلیون تن را نشان می دهد. یعنی بین 300000 تا 350000 تن آمار تفاوت وجود دارد.

  اولین عکس از دیدار کلیباف با اردوغان در ترکیه + فیلم

وی همچنین مصرف سرانه آبزیان در کشور را حدود 6 تا 6.5 و 7 کیلوگرم عنوان کرد و گفت: حتی اگر تولید ما را یک میلیون و سیصد هزار تن فرض کنیم، نزدیک به سیصد هزار ماهی مناسب نیست. و تقریباً 30 درصد این کاهش نتیجه پاکسازی است که به 6-7 کیلوگرم می رسد که بسیار خوش بینانه است و در برخی مناطق این عدد کمتر و در برخی مناطق مانند مناطق ساحلی به 15-20 کیلوگرم می رسد. با توجه به نوع فرهنگ و نحوه استفاده از ماهی، در دسترس بودن، کیفیت و تازگی قابل توجه است.

قاسمی همچنین اضافه کرد: طبق آمار فائو، سرانه مصرف غذاهای دریایی در جهان حدود 26 کیلوگرم و مصرف سرانه 7 کیلوگرمی ایران یک سوم متوسط ​​جهانی است و این بدان معناست که محصول غذایی ارزشمندی است که کمتر یافت می شود. در سبد خانوار کشور

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید