ایده های نوآورانه در حوزه فناوری نانو به محصولات ساخت ایران تبدیل می شود

636843782639305662 lg فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ تبدیل یک ایده نوآورانه به یک کسب و کار موفق گاهی نیاز به دریافت پشتیبانی زیرساختی از جمله تجهیزات لازم برای آزمایش، نمونه سازی و ابزارهای لازم برای و موسسات مرتبط با این ایده دارد.

بر این اساس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز صنعتی‌سازی نانو به عنوان شتاب‌دهنده مقیاس‌پذیر دانش‌بنیان برای رفع نیازها و مشکلات صنعت با کمک فناوری نانو تأسیس شد و اخیراً توانست به دست آورد. مجوز دانش بنیان و ارائه خدمات آن.

این مرکز با صاحبان ایده های نوآورانه در حوزه فناوری نانو برای شکل دادن به یک محصول آزمایشگاهی و تبدیل آن به محصول یا کاربرد جدید در حوزه فناوری نانو همراه است.

این مرکز با هدف حمایت از پژوهشگران، دانشجویان، شرکت‌های علمی و حتی صنعت‌گران برای نزدیک‌تر کردن ایده‌ها و محصولات نوآورانه به بازار، به عنوان پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت عمل می‌کند.

تلاش برای کاهش نیاز صنایع، هزینه و ریسک اولیه برای حل چالش صنعتی، همراه با ارائه تجهیزات آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی در مرکز برای داوطلبان صنعتی و دانشگاهی، برای ورود فناوری نانو به صنایع یکی از خدمات این مرکز می باشد.

این مرکز با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علاوه بر ارائه تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی مورد نیاز در اختیار پژوهشگران و دانشگاهیان، به صنعتگران و فعالان این حوزه خدمات مشاوره فنی ارائه می دهد.

با توجه به اینکه یکی از نیازهای تبدیل نمونه اولیه محصول به نمونه صنعتی در کنار خدمات مشاوره و مدیریت لازم، وجود زیرساخت ها و تجهیزات مدرن است و یکی از نیرومندترین نیروهای محرکه به شمار می رود، این مرکز از تامین زیرساخت های صنعتی در زمینه های مختلف فناوری با فناوران و صنعتگران در توسعه فناوری خواهد بود و دستیابی به هدف را ممکن می سازد.

  اتفاق جنجالی مهدی طارمی / دومین قربانی ایتالیایی - اندیشه معاصر

در این مرکز زیرساخت‌های صنعتی و آزمایشگاهی در زمینه‌هایی مانند فیبر نانو، پلاسمای سرد، نانو مواد، پوشش‌های نانو، نانو کاویتاسیون و هموژنایزر اولتراسونیک و زیرساخت‌های اولیه و آزمایشگاه عمومی شامل چاپگر سه بعدی، فریز درایر، اتاق تمیز و سایر آزمایشگاه‌ها تجهیزات و فناوری نانو صنعتی ارائه شده است.

این شتاب دهنده علاوه بر فعالیت های ذکر شده در کنار فناوران و فعالان حوزه فناوری نانو، با برنامه های آموزشی و توانمندسازی نظری و عملی، مشاوره و … خواهد بود.

این شتاب دهنده دانش بنیان این پشتیبانی را در قالب ایجاد فضای کار مشترک، مشاوره فنی و تجاری، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی و همچنین پشتیبانی مالی و اعتباری ارائه می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید