ایالات متحده صلح را به روسیه پیشنهاد کرده است – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی Contemporary Thought، یک روزنامه اسپانیایی روز چهارشنبه گزارش داد که اسناد محرمانه حاوی پیشنهادهای هفته گذشته آمریکا و ناتو به روسیه برای تضمین امنیت روسیه را دریافت کرده است.

به گزارش الپایس، ناتو و ایالات متحده پیشنهادهای روسیه برای خروج نیروهای غربی از شرق اروپا و عضویت اوکراین در غیر ناتو را رد کرده اند. با این حال، ایالات متحده و متحدانش در ناتو پیشنهاد مذاکره درباره توافقنامه‌های خلع سلاح و اقدامات اعتمادسازی در چارچوب‌های مختلف از جمله سازمان امنیت و همکاری در اروپا، مذاکرات استراتژیک برای ثبات استراتژیک بین روسیه و ایالات متحده، و روسیه و ناتو را داده‌اند. . .

در اسنادی که ناتو به طور مخفیانه به کرملین ارسال کرد، آمده بود: تأیید کنید و اقدام بلندمدت انجام دهید. موضع دولت آمریکا این است که با توجه به اقدامات تهدیدآمیز روسیه علیه اوکراین، پیشرفت در این موضوعات تنها در چارچوب کاهش تنش حاصل خواهد شد.

الپایس درباره این اسناد محرمانه نوشت: پاسخ کتبی روزنامه آمریکایی به روسیه در مورد تضمین های امنیتی به مسکو شامل یک مقدمه، هفت بند و یک نتیجه گیری کلی است و پاسخ ناتو دوازده بخش دارد. پاسخ های ایالات متحده و ناتو کاملاً هماهنگ است، اما تفاوت هایی وجود دارد. تفاوت اصلی این دو سند در این است که واشنگتن اعلام کرده است که آماده بحث درباره مفهوم «تفکیک ناپذیری امنیت» است.

با این حال، این روزنامه اسپانیایی می نویسد که آمریکایی ها در پاسخ به روسیه که عضویت اوکراین در ناتو را عاملی برای تضعیف امنیت خود می داند، خاطرنشان کردند که مفهوم جدایی ناپذیری امنیت را نباید به “انزوا” تعبیر کرد، بلکه در عین حال نباید به آن تعبیر کرد. وی گفت که واشنگتن، “ایالات متحده و روسیه همچنین بر حق ذاتی هر کشور برای آزادی انتخاب یا اصلاح توافقنامه های امنیتی، از جمله معاهدات مربوط به اتحاد با معاهدات مختلف، توافق دارند.”

  توسعه کشاورزی ارگانیک؛ از کاهش مصرف کودهای شیمیایی تا از بین بردن آفات

ال پایس افزود: «این سند که از ابتدا توسط ایالات متحده فرستاده شد، بر ادامه حمایت قوی از سیاست درهای باز ناتو تأکید دارد و باید در نشست روسیه و ناتو مورد بحث قرار گیرد. سند ناتو همچنین بر سیاست درهای باز این اتحاد نظامی و حق هر کشور برای انتخاب تدابیر امنیتی “بدون دخالت خارجی” تاکید دارد.

بر اساس این گزارش، دولت بایدن به روسیه پیشنهاد «اقدام دوجانبه مشروط» علیه اوکراین را داده است، به طوری که روسیه و ایالات متحده «از استقرار سامانه‌های موشکی زمینی و مأموریت جنگی دائمی در خاک اوکراین خودداری می‌کنند». قراردادهای اعتماد متقابل، همراه با معاهدات خلع سلاح، دو پیشنهاد اصلی در سند ارائه شده توسط واشنگتن و ناتو هستند.

ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که آماده است در پاسخ به نامه ای که به روسیه ارسال شده است، گفت و گوهای “خوشایند” با روسیه را آغاز کند. روسیه باید بر اساس «اسناد اصلی در زمینه امنیت اروپا» از جمله معاهده نهایی هلسینکی و پیمان شورای روسیه و ناتو و منشور پاریس و سازمان ملل عمل کند.

این روزنامه افزود که تعدادی از پیشنهادات آمریکا به روسیه شامل محدودیت در استقرار موشک از طریق معاهدات جدید خلع سلاح هسته ای است. واشنگتن اعلام کرده است که آماده گفتگوهای دوجانبه در مورد موشک های کوتاه برد و کوتاه برد و پرتابگرهای آنها و همچنین تعهد ایالات متحده به معاهده پرتاب جدید است که شامل پرتابگرهای غیرفعال شده و موشک های هسته ای نمی شود. آمریکا”.

بر اساس این گزارش، یکی از پیشنهادهای جدید آمریکا به روسیه، راه اندازی «مکانیسم شفافیت» است که در آن آمریکا موشک های کروز تاماهاوک آمریکایی در پایگاه های ناتو در رومانی ندارد و در مقابل از مسکو می خواهد که اقدامات پیشگیرانه تری انجام دهد. نزدیک شدن به پایگاه های موشکی او.

  آیا درب زایشگاه «قصه های جادویی» باز می شود؟

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1261734

دیدگاهتان را بنویسید