ایالات متحده از دادگاه لاهه خواست تا درخواست تجدیدنظر ایران را رد کند

30677 947 فقط خبر

ایالات متحده از قضات دیوان بین المللی دادگستری در لاهه خواسته است که ادعاهای ایران در مورد دارایی های مسدود شده این کشور را رد کنند.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، روز چهارشنبه (31 شهریور) آمریکا از قضات دیوان بین المللی دادگستری لاهه خواست تا ادعای ایران درباره دارایی های مسدود شده این کشور را رد کنند.

به گزارش رویترز، ایران مدعی است که واشنگتن به طور غیرقانونی به دادگاه های آمریکا اجازه مسدود کردن دارایی های شرکت های ایرانی را داده است.

بر اساس این گزارش، ایران در سال 2016 این پرونده را علیه واشنگتن به دلیل نقض “معاهده اعتماد” 1955 با اجازه به دادگاه های آمریکایی برای مسدود کردن دارایی های شرکت های ایرانی از جمله 1.75 میلیارد دلار از بانک مرکزی ایران به عنوان غرامت فرضی به قربانیان تشکیل داد. از حملات تروریستی

«ریچارد ویسک» مشاور حقوقی وزارت امور خارجه آمریکا ادعاهای بی‌اساسی را مطرح کرد و گفت: «پرونده (شکایت) ایران به دلیل اصل «دست‌های ناپاک» باید به کلی رد شود. ایران نمی‌تواند نسبت به توقیف دارایی‌ها در دادگاه‌های ایالات متحده تجدیدنظر کند، زیرا اقداماتی که منجر به مسدود شدن دارایی‌ها شد، نتیجه رفتار غیرقانونی خود ایران بود.

به گزارش رویترز، انتظار می رود در سال آینده حکمی در این باره صادر شود. تصمیمات دیوان بین المللی دادگستری لازم الاجرا است، اما این دیوان قدرت اجرای آن را ندارد.

انتهای پیام/4129/

  غرور دوباره بلند شد! - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید