اگر نمی خواهند به توافق برگردند، وقت طرفین را تلف نکنید

محمد اسلامی: اگر نمی‌خواهند به برجام بازگردند، وقت را برای طرف‌ها تلف نکنید.

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص تعامل سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: تعامل سازنده بین سازمان انرژی اتمی و آژانس برقرار است و هیچ گونه تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است. این فعل و انفعالات زیرا تمام توانایی های ما تحت نظارت آژانس بر اساس NPT و پادمان ها انجام می شود.

من گزارش میدم اعتدالوی افزود: فلسفه وجودی برجام پاسخگویی به تمام سوالات نادرست منتسب به جمهوری اسلامی ایران بود. بنابراین در برجام توافق شد که ایران توانایی های خود را محدود کرده و نظارت دقیق بر فعالیت های هسته ای خود را برای رفع این اتهامات نادرست بپذیرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در برجام تمام اتهامات واهی که بر اساس PMD به ایران زده شده بسته شده است، گفت: اکنون که از برجام خارج شده است، طرف غربی برای بازگشت به برجام، اتهامات نادرستی که در گذشته مطرح شده بود را از سر می گیرد. این اتهامات از سوی منافقین و رژیم صهیونیستی است و حدود 20 سال است که این سوالات دروغین را مطرح می کنند.

اسلامی تصریح کرد: اینکه ایران با چنین اتهامات واهی دوباره به ایران فشار بیاورد قابل قبول نیست. بنابراین تصمیم گرفته شد که تمام دوربین‌های برجام را خاموش کنیم تا به طرف مقابل بفهمانیم که نباید دوباره این ادعاهای نادرست را مطرح کنند زیرا پرونده آنها سال‌ها پیش بسته شده بود.

وی ادامه داد: اگر اراده طرف مقابل برای بازگشت به توافق وجود دارد، نباید اینگونه اتهامات واهی بزنند که پرونده بسته شود و اگر نمی خواهند به توافق برگردند، وقت نگذارند. احزاب

  رویداد عصر امید نشانه گسترش دانشگاه آزاد اسلامی است

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: همانطور که آقای هرازی فرمودند، ایران توانایی های فنی ساخت بمب اتمی را دارد اما چنین برنامه ای در دستور کار نیست، اما مهم این است که رژیم صهیونیستی این اتهامات واهی را مطرح کرد و ساختگی برای گمراه کردن افکار عمومی مردم با حمایت جبهه مخالف انقلاب اسلامی قیام می کنند. شاید برای ایران مشکل دارند اما نتیجه نمی گیرند. زیرا ایران راه خود را پیدا کرده و با برنامه های خود پیش می رود.

دیدگاهتان را بنویسید