اگر شریک زندگی شما شلخته است، این مقاله را بخوانید – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، تعریف نظم برای افراد مختلف متفاوت است. شاید شنیده باشید که نظم در برخی افراد به عنوان یک اختلال تعریف می شود. تفاوت در نیاز به نظم و سازماندهی در بین هم اتاقی ها مشکلات زیادی را ایجاد می کند. این امر در بین زوجین نیز رایج است. شما می توانید از طرق مختلف با شریک زندگی خود کنار بیایید، اما وقتی نوبت به مرتب کردن خانه می رسد، اختلاف نظرهای زیادی خواهید دید. زنان اغلب بر این باورند که بیشتر کارهای خانه را انجام می دهند. اما مردها می گویند که وظایف خانه را به طور مساوی تقسیم می کنند که این اختلاف باعث تضاد و درگیری بین زوجین می شود. به همین دلیل در این مقاله درباره راهکارهای مقابله با بی نظمی و سهل انگاری شوهر صحبت کردیم.

تأثیر غفلت در همزیستی

بی توجهی و عدم توجه به بهداشت فردی تأثیر منفی عمده ای بر روابط زوجین می گذارد و مشکلات زیادی را ایجاد می کند. محیط آشفته در خانه تعادل زندگی را به هم می زند. کوچولو ممکن است در کوتاه کردن مو و نظم شخصی نیز مشکل داشته باشد، بنابراین فرد به تدریج از همسر خود سرد می شود و علاقه خود را به رابطه جنسی با او از دست می دهد. رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در رضایت زوجین از زندگی زناشویی آنها دارد و با کاهش میل جنسی، زوجین به تدریج از یکدیگر دور می شوند و این جدایی حتی می تواند منجر به طلاق عاطفی یا طلاق قانونی شود.

همچنین برخی از زوج ها به زیبایی و پاکی ظاهر خود در طول زمان اهمیت چندانی نمی دهند و این را توجیه می کنند که پس از چندین سال زندگی مشترک نیازی به این کار ندارند. اما این نظر کاملا مردود است. زوجین نباید کیفیت رابطه خود را به بهانه صمیمیت قربانی کنند. همیشه باید برای آنها مهم باشد که جذابیت ظاهری خود را برای همسرشان حفظ کنند.

قصور ذاتی است یا اکتسابی؟

تحقیقات نشان می دهد که ژنتیک ممکن است در سهل انگاری انسان نقش داشته باشد. خیابان در بین افرادی که سابقه خانوادگی شلخته بودن دارند بیشتر دیده می شود. اما ژن هنوز شناخته نشده است. از سوی دیگر، این نظریه وجود دارد که قواعد قصور و نظم در کودک یک و نیم تا سه ساله شکل می گیرد. بنابراین می توان گفت که اساس رعایت نظم در دوران کودکی شکل می گیرد و تربیت والدین و مربیان در آموزش مهارت های زندگی کودکان موثر است.

  پیامدهای دزدی دریایی آمریکا در مذاکرات برجام

رفتار مناسب با شوهر فاسد و بی نظم

مواجه شدن با سهل انگاری روزانه شوهرتان می تواند بسیار خسته کننده باشد، اما ناله و شکایت مداوم هیچ تاثیری ندارد و فقط آرامش خانه را به هم می زند و بین شما و همسرتان فاصله ایجاد می کند. در این بخش راهکارهایی برای مقابله با قصور همسر ارائه شده است.

در مورد آنچه شما را نگران می کند بسیار دقیق باشید

باید با همسرتان صحبت کنید تا مسائل را به وضوح توضیح دهید. زنان واقعاً نمی توانند هرج و مرج اطراف خود را تحمل کنند. دلیل بی توجهی مردان این است که شلوغی اطراف آنها را آزار نمی دهد. بنابراین وقتی از مردها می‌خواهید کاری برای رفع آن انجام دهند، برایشان سخت‌تر می‌شود.

وظایف را تقسیم کنید

بر اساس علایق شخصی، کارها را به طور عادلانه بین خود و همسرتان تقسیم کنید. در واقع، برخی چیزها هستند که فرد از آنها متنفر است و از برخی چیزها لذت می برد.

سعی کنید عصبانی نشوید

خشم تنها منجر به خصومت می شود، مگر اینکه شریک زندگی شما واقعاً در صدد کمک باشد. از او بپرسید که آیا او دیگر در ارتباط نیست. زوج ها اغلب اشتباهات شریک زندگی خود را به عنوان اقدامات عمدی تلقی می کنند. شما به عنوان همسر یک شلخته نمی توانید آشفتگی را ببینید، اما با استفاده مثبت از آن، روحیه خود را تقویت می کنید، البته این به این معنی نیست که از عهده آن بر می آیید.

از شر لوازم جانبی خلاص شوید

یکی از بهترین راه ها برای حل این مشکل، راه اندازی یک کسب و کار خانگی است. مثلاً تعداد کمی جوراب برای همسرتان در نظر بگیرید، اگر کثیف هستند باید زودتر آنها را بشویید.

لیستی از مشکلات آزاردهنده تهیه کنید

همسر شما ممکن است هرگز سینک را خالی نکند و در چیدمان لباس ها مهارت نداشته باشد، اما در برخی از کارهای خانه مهارت دارد. لیستی از کارهایی که همسرتان توانایی انجام آنها را ندارد و کارهایی که او می تواند به خوبی انجام دهد تهیه کنید. باید به نظر شوهرت احترام بذاری همیشه لازم نیست درخواست شما اجابت شود. استانداردهای تمیزی مردم متفاوت است. شما باید راهی پیدا کنید که برای هر دوی شما قابل قبول باشد.

یک یادداشت مثبت بدهید

برخی از چیزها مانند جمع کردن سطل زباله در پایان شب را می توان به راحتی فراموش کرد. بنابراین راه اندازی یک ساعت هوشمند و سایر ابزارها راه خوبی برای یادآوری به شوهرتان است که قبل از خواب چه کاری انجام دهد. حتی می توانید سیستمی را برای انجام کارهای تکراری راه اندازی کنید تا هرگز بحثی در مورد اینکه چه کسی وظیفه بعدی را انجام می دهد وجود ندارد.

  امروز؛ اختتامیه مسابقات بین المللی ربوکاپ در ایران در حوزه علمی و پژوهشی

به جای مقابله با آنها با آنها کار کنید

سعی کن از دید شوهرت بهش فکر کنی. گاهی اوقات همسر یا فرزند شما حواسش پرت می شود و کاملاً فراموش می کند که چه کاری انجام دهد. در بیشتر مواقع می توانید با تغییر محیط به راحتی مشکلات را برطرف کنید. به عنوان مثال، اگر همسرتان بخواهد لباس‌ها را در حمام روی زمین بگذارد، ممکن است بتوانید با گذاشتن چوب لباسی در حمام به جای اتاق خواب، مشکل را حل کنید. تهیه ابزار لازم می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

نگاه دقیقتری بینداز

مراقب رفتار خود باشید تا ببینید چرا ناراحتی و بی توجهی همسرتان شما را آزار می دهد. ممکن است دچار اختلال وسواس فکری اجباری باشید. این اختلال می تواند در سایر نواحی نیز مشکلاتی ایجاد کند.به عنوان مثال، علاوه بر منظم; عجله داشته باشید یا از خودتان توقع زیادی داشته باشید و مدام خودتان را قضاوت کنید، از طرفی مراقب رفتار شوهرتان باشید، شاید پدر و مادر همسرتان هرگز در خانه مسئولیتی به او نداده باشند. علت رفتار و احساس خود و همسرتان را دریابید. رفتار شوهرتان نشانه بی تفاوتی او نسبت به شما نیست. هرچه بیشتر بدانید، درک شوهرتان آسان تر خواهد بود و قضاوت کمتری خواهید داشت.

با همسرتان مثل یک مادر رفتار نکنید

بعضی از خانم ها عادت دارند که مادر شوهرشان باشند که اصلا درست نیست. مادر شدن زمانی به وجود می آید که آنقدر احساس بی مسئولیتی و تنبلی می کنید که مجبورید قدم به قدم کار آنها را انجام دهید.

به فرزندان خود پاک بودن را بیاموزید

برخورد با فرزندان با همسر کثیف می تواند بسیار استرس زا باشد، اما آموزش نظافت به کودکان می تواند خستگی را کاهش دهد. به فرزندان خود بیاموزید کارهایی را انجام دهند (مانند برداشتن اسباب بازی یا حمل فنجان و ظروف در آشپزخانه) که به شما کمک کند. این مهارت ها را مدام به آنها آموزش دهید.

شوهرت رو تربیت کن

قبل از اینکه کارهای خانه را به شوهرتان بسپارید، از او بخواهید که در حین انجام کاری کنار شما بایستد و ببیند چگونه این کار را انجام می دهد. این از مشکلات بعدی جلوگیری می کند. همچنین به جای استفاده از عبارت “می توانید به من کمک کنید؟” یک اسب فقیر بهتر از بی اسبی است. استفاده کنید.

  تربیت روحیه جوانان یکی از وظایف مهم معلمان در کنار تدریس است

انتظارات خود را کنترل کنید

اگر شوهر شما شلخته است، نمی توانید از او انتظار داشته باشید که بلافاصله یک فرد تمیز باشد. بنابراین انتظارات خود را با توجه به شرایط و آب و هوا تنظیم کنید.

در عمل ثابت کنید که زیبایی او را دوست دارید

در زمان و مکان مناسب، با آرامش در مورد چیزی که لحظات عاشقانه شما را خراب می کند، صادقانه با همسرتان صحبت کنید. شوهرتان به علاقه شما نسبت به شما اطمینان دارد و ممکن است نیازی به تغییر ظاهر شما نداشته باشد. عملاً به او نشان دهید که زیبایی او را دوست دارید. مثلا برایش لباس نو بخرید. صبح روز بعد، شب قبل، لباس های تمیز و مرتب برای او آماده کنید، پس از پوشیدن لباس ها از او تعریف کنید و او را تشویق کنید که لباس بپوشد. خرید لباس جدی به او نشان می دهد که او هم سهمی از دخل و خرج خانه دارد و باید بیشتر به خودش توجه کند.

غیر مستقیم صحبت کن

گاهی نمی توانید مستقیماً در مورد بی توجهی و بی نظمی همسرتان با او صحبت کنید. این شرایط بیشتر زمانی رخ می دهد که شما تازه ازدواج کرده اید و رابطه شما به اندازه کافی عمیق نیست. علاوه بر این، اگر ویژگی های شخصی همسرتان به گونه ای است که حرف زدن او را ناراحت می کند، نمی توانید خواسته خود را روشن کنید. در این شرایط می توانید به همسرتان بگویید که نظم و زیبایی برای شما بسیار مهم است. همچنین می توانید از شوهرتان بخواهید که در تمیز کردن خانه به شما کمک کند. این باعث می شود که او احساس مسئولیت کند. از شوهرتان به خاطر احساس خوبی که هنگام کمک به او احساس می کنید تشکر کنید.

به مشاور خانواده مراجعه کنید

اگر هیچ یک از راه حل های بالا برای شما جواب نداد و آشفتگی همسرتان همچنان شما را نگران می کند، می توانید با تحقیق در مورد الگوهای روابط بین اعضا و نقش هر یک از یک مشاور خانواده کمک بخواهید. زوج ها از نقاط قوت یکدیگر برای حل مشکل استفاده می کنند. گاهی اوقات اختلافات بین زوجین به نتیجه نمی رسد و هر کدام حق دارند. در این مرحله حضور یک فرد بی طرف و گوش دادن به نظرات و راهکارهای او برای حل مشکل بسیار موثر است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257807

دیدگاهتان را بنویسید