اگر رفلاکس دارید به این گیاه دست نزنید! – اندیشه معاصر

مهراد میرکریمی متخصص طب سنتی درباره خواص برخی سبزیجات از دیدگاه طب سنتی گفت: سبزی ها گیاهان دارویی هستند که تاثیر زیادی در سلامت بدن دارند.
به گفته وی، ترخون از نظر طب سنتی 3 گرم است، یعنی ترخون گرمتر از ریحان و نعناع است.
مرزه و ترخون را با احتیاط استفاده کنید
این متخصص طب سنتی گفت: در مصرف مواد منفجره مرزه و ترخون زیاده روی نشود زیرا درجه گرم شدن این سبزی ها بسیار زیاد است و حرارت بدن انفجاری را افزایش می دهد.
میرکریمی ادامه داد: به افراد گرم مزاج توصیه می کنم از خرفه همراه با مرزه و ترخون استفاده کنند زیرا خرفه سرد و مرطوب است و مصرف آن باعث تعادل گرم مرزه و ترخون می شود.

ترخون یک سبزی بسیار مفید برای رفع سکسکه است
وی افزود: ترخون یک سبزی بسیار مفید برای رفع سکسکه است، زیرا سکسکه به دلیل جویدن نامناسب غذا، تند خوردن و آشامیدن آب یا هر نوع نوشیدنی غذایی است.
این متخصص طب سنتی افزود: متا یک سبزی بسیار عالی برای رفع بیماری های گوارشی است و بسیار توصیه می شود و شاید معروف ترین گیاهی باشد که خواص زیادی در زمینه طب سنتی ایران دارد.

نعناع و عرق آن برای افراد مبتلا به GERB مضر است
میرکریمی گفت: در مصرف نعناع باید کمی احتیاط کرد زیرا ممکن است برای برخی افراد مضر باشد. مواد موثره نعناع اسپاسم عضلانی را تسکین می دهد و می تواند ماهیچه های متصل کننده مری و معده را شل کند و به کسانی که بیماری رفلاکس دارند توصیه می کنیم از نعناع استفاده نکنند.
وی خاطرنشان کرد: نعنا و ترخون پیش غذای بسیار خوبی هستند، در حالی که زردچوبه و تره فرنگی ضد اشتها هستند و پیاز نیز به اشتها آسیب می رساند.

  سجادی: توسعه ورزش بانوان در برنامه فدراسیون اتومبیلرانی - اندیشه معاصر قرار گیرد

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277770

دیدگاهتان را بنویسید