اگر این 12 ویژگی را دارید، شخصیتی سالم دارید – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، داشتن هوش اجتماعی فعالیت های بیهوده و بیهوده را از فهرست کارهایی که باید انجام دهید حذف می کند و به رفتارهای مفید و سازنده می پردازد. واضح است که یکی از دلایلی که افراد در رسیدن به اهداف خود شکست می خورند این است که وقت خود را به انجام کارهایی اختصاص دهند که یا غیر ضروری هستند یا در اولویت نیستند.

تا قدرت حل مشکل را داشته باشیم
فرد با داشتن توانایی و مهارت یادگیری حل مسائل، تسلیم مشکلات نمی شود و سعی می کند راه حل مناسب را بیابد. حتی تکرار نمی شود که برای حل مشکلات باید نوآوری و تنوع در تصمیم گیری وجود داشته باشد که با کمک مهارت حل مسئله به این هدف دست یافت.

احساسات
یک بزرگسال سالم باید بخشنده باشد، سفت و انعطاف ناپذیر نباشد و در عین حال قادر به ابراز خشم باشد. فردی که مدام خشم خود را فرو می نشاند و جرات ابراز احساسات خود را ندارد، عادی و سالم نیست. البته خشم باید بدون آزار و اذیت خود و دیگران باشد و حداقل به شخصیت خود یا دیگران لطمه وارد نکند.

مقابله با استرس
واقعیت این است که ما در فضایی پر از استرس و اضطراب زندگی می کنیم. یک بزرگسال سالم از این استرس ها استفاده می کند یا مکانیسم های کاهش استرس را برای آماده شدن برای هر موقعیت استرس زا مدیریت می کند. یک بزرگسال سالم تحمل خود را در برابر محرومیت و از دست دادن افزایش می دهد و در نهایت شروع به پذیرش واقعیت می کند.

  کمبود مواد غذایی در اروپا از روغن گرفته تا پاستا و تخم مرغ متغیر است

او قدرت مدیریتی دارد
یک فرد سالم این قدرت را دارد که محیطی را که در آن زندگی و کار می کند مدیریت کند. او با تأمل و تحلیل رفتار اعضای خانواده، دوستان، همکاران و… سعی می کند شرایط زندگی را برای دیگران مساعدتر کند و با انتقاد سازنده به پیشرفت چشمگیر آنها کمک کند.

شجاعت
انسان سالم جسارت دارد و در واقع درجه مطلوبی از آن محسوب می شود که در آن نه جسارت و ریسک زیادی وجود دارد و نه به پای ترس های شدید می افتد. شجاعت در انجام کارها باعث افزایش اعتماد به نفس می شود و این یکی از رازهای موفقیت در هر کاری است.

به جنبه های ایمنی فکر کنید
یک بزرگسال سالم تمام جنبه های انجام کارها را می سنجد. البته این با بدبین و بدبین بودن فرق دارد. در واقع به بیان ساده چشمانش را می بندد و از روی خوش بینی و ساده لوحی کاری انجام نمی دهد، بلکه همه جوانب احتیاط را به خرج می دهد تا در آینده پشیمان نشود.

حامی و مهربان باشید
یک بزرگسال سالم حمایت کننده و راهنمایی کننده است و چون در امان است می توان به او و همچنین همسر، همکار، دوست و غیره اعتماد کرد. او خودش را دوست دارد و چون توانسته پر از عشق شود، دیگران را دوست دارد. بنابراین بسیار مهربان است و گوش شنوایی بدون تعصب و گناه دارد.

کنجکاوی و علاقه
افراد بی تفاوت، بی احساس و بی علاقه به مشکلات روزمره، انسان های عادی نیستند. علاقه و اشتیاق درست و مناسب از ویژگی های رفتاری یک سال عالی سالم است که برخی افراد آن را درک نمی کنند و به درستی به آن نگاه می کنند.

  ماجرای احضار وریا گفوری به کمیته اخلاق - اندیشه معاصر

به گذشته نپرداز
یک انسان سالم از گذشته می گذرد، بر مشکلات گذشته با تمام تلخی ها و شکستگی هایی که دارد غلبه می کند یا می پذیرد و از آنها می گذرد و البته سعی می کند از آنها درس بگیرد تا دیگر تکرار نشود.

آینده نگر بودن
انسان سالم آینده نگر است و برای جوانی، میانسالی و سالمندی خود برنامه ریزی واقعی و عاقلانه ای دارد که بر اساس داشته هایش است نه آرزوها و خیالات.

خلاقیت و نوآوری
یکی از مهم ترین ویژگی های رفتاری یک بزرگسال سالم این است که باید خلاق باشد و ایده ها و اهداف جدید و سازنده ای برای زندگی خود داشته باشد تا احتمال موفقیت بیشتر شود.

باکشیش
واقعیت این است که بسیاری از موضوعات مطرح شده نیازمند آموزش و استفاده از مشاوره روانشناسی است. برخی از افراد در کودکی در محیطی امن و بدون استرس بزرگ نشده اند و ممکن است والدین آگاه و دلسوز نداشته باشند، بنابراین ممکن است به تنهایی شخصیت سالمی نداشته باشند، اما می توان شخصیت فعلی خود را بهبود بخشید و به موفقیت بسیار خوبی دست یافت. نتایج.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276926

دیدگاهتان را بنویسید