اگر این علائم را دارید، به این معنی است که کلیه های شما خوشحال نیستند – فکر مدرن

بیماری مزمن کلیه معمولاً علائم واضحی ندارد و در صورت وجود، بسیاری از افراد از آن بی اطلاع هستند. علائمی مانند خستگی، مشکلات خواب، خارش پوست، تکرر ادرار و ادرار خونی گاهی اوقات می توانند از علائم باشند. اما در این قسمت می خواهیم شما را با یک نشانه مهم و دقیق تر آشنا کنیم.

ارتباط بین پوسیدگی دندان و عفونت لثه با بیماری کلیوی

اگر پوسیدگی مداوم دندان و عفونت لثه دارید، ممکن است مشکلات کلیوی داشته باشید. افراد مبتلا به بیماری کلیوی معمولا بیشتر در معرض پوسیدگی دندان و عفونت لثه هستند و ارتباط مستقیمی بین این دو وجود دارد.

بیماری مزمن کلیه باعث مشکلات استخوانی، بیماری قلبی و فشار خون بالا می شود که همه اینها می تواند با بیماری لثه مرتبط باشد. بیماری کلیوی معمولاً بر کیفیت و کمیت بزاق دهان تأثیر می گذارد و می تواند عفونت دهان را افزایش دهد. پوسیدگی به دلیل تخریب مواد داخل دندانی توسط اسید تولید شده توسط پلاک ایجاد می شود که این نیز به دلیل کیفیت پایین بزاق است که ریشه در کلیه ها دارد.

تاثیر سلامت بد دهان بر کلیه ها

وضعیت کلیه ها بر سلامت دندان ها تأثیر می گذارد و از همه مهمتر اینکه اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید و به خوبی از آنها مراقبت نکنید، احتمال آسیب و مشکلاتی وجود دارد و این برای سلامت این افراد بسیار مهم است. حوزه. زمانی که لثه ها و دهان عفونی می شوند، بدن می خواهد با این التهاب مبارزه کند. به این ترتیب گلبول های سفید را به محل مورد نظر می برد تا از بدن در برابر عفونت محافظت کند. همچنین باید این عفونت ها را جدی بگیرید و مراقب سلامتی خود باشید.

  شورای امنیت فردا درباره کره شمالی نشستی برگزار می کند

سایر علائم بیماری کلیه داخل دهانی

ممکن است علائم دیگری را در دهان خود مشاهده کنید. علاوه بر پوسیدگی و عفونت لثه که توضیح دادیم، ممکن است علائم دیگری از بیماری کلیوی از جمله التهاب لثه، خشکی دهان، بوی بد دهان، عفونت های قارچی، لکه های سفید و عفونت های ویروسی وجود داشته باشد.پزشک بهتر می تواند علت را تشخیص دهد.

نکات مهم برای مراقبت و پیشگیری

برای بهداشت مناسب دهان مراحل زیر را دنبال کنید:

از آنجایی که سلامت دهان و دندان بسیار مهم است و بر سلامت کلی تأثیر می گذارد و باید به آن توجه بیشتری کرد، رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است.

دو بار در روز مسواک بزنید. مسواک باید نو و با دندانه های نرم باشد. خمیر دندان نیر باید حاوی فلوراید باشد.

به یاد داشته باشید که به طور منظم به پزشک خود مراجعه کنید و دندان های خود را نشان دهید. اگر فکر می کنید علت مشکل کمبود بزاق است، احتمالاً مشکل کلیوی دارید. در این صورت هم باید به پزشک مراجعه کنید و هم آدامس بدون قند بجوید.

برای رفع خشکی دهان و تولید بزاق بیشتر و از بین بردن سریع باکتری ها از شکلات بدون قند استفاده کنید یا در طول روز آب بیشتری بنوشید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254835

دیدگاهتان را بنویسید