اگر آمریکا به سیاست تحریم و فشار ادامه دهد، هرگز مقید نخواهیم شد

امیر عبداللهیان:

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکایی ها فکر نکنند با اعمال تحریم و فشار می توانند بر سر میز مذاکره امتیاز کسب کنند. باید از اسراف دست بردارند. ما برای دستیابی به یک توافق قوی جدی هستیم.

871 335 فقط خبر

به گزارش گروه جهان به نقل از خبرگزاری آنا، حسین امیر عبدالخیان در حاشیه مراسم هفتمین جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، گفت: دوست دارم در محضر شما حضور داشته باشم و در رابطه با اتفاقی که بین ما افتاد و می‌خواهم به اتفاقاتی که بین آقای بورل و طرف آمریکایی در زمینه مذاکرات برای لغو تحریم‌ها افتاد اشاره کنم. یادآور می‌شوید که در هفته‌های اخیر و زمانی که ما برای مرحله جدیدی از مذاکرات آماده می‌شدیم، ناگهان طرف آمریکایی پیشنهاد قطعنامه‌ای را در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای کسب امتیازات روی میز مذاکره و گذاشتن قطعنامه روی میز ارائه کرد. ما متعجب شدیم از این که در همان زمان و این روزها بارها از طریق واسطه ها از بایدن پیام می گیریم مبنی بر اینکه آمریکا نیت خوبی دارد و در بازگشت به توافق جدی است. ما به طرف آمریکایی پاسخ قاطع دادیم.

وی افزود: اخیرا جوزپ بورل، هماهنگ کننده اتحادیه اروپا ابتکاری ارائه کرده و متنی را برای همه کشورها، ایران، 4 بعلاوه یک و آمریکا ارسال کرده است و ما در پایتخت ها در حال بررسی این متن هستیم و موافقت می کنیم. دور میز مذاکره جمع شوید.» اما دیروز شاهد صدور قطعنامه جدیدی از سوی آمریکا بودیم. این اقدامات غیرمنطقی و جنون تحریم های ناکارآمدی که بایدن، بلینکن و راب مالی به آن اشاره کردند و حتی خود بورل نیز در متن اخیر به آن اشاره کردند، باعث شده است. بدون تاثیر

  هدف از تأسیس مرکز تربیت معلم، ارتقای تعلیم و تربیت در حوزه تعلیم و تربیت اسلامی - تفکر نوین است

امیر عبدالخیان ادامه داد: متذکر می شوم که در پاسخ به این اقدام آمریکا، بر اساس تصمیم از شب گذشته اقدام به گازگیری صدها سانتریفیوژ نسل جدید کردیم. آمریکایی ها نباید فکر کنند که با این اقدامات می توانند روی میز مذاکره امتیاز بگیرند و به افراط و تفریط پشت کنند. مسیر، ما هرگز دست بسته نخواهیم بود. .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ادامه داد: رهبران عراق صلاحیت و درایت لازم را برای حل مشکل به وجود آمده در داخل عراق دارند. توجه داشته باشید که هرگونه درگیری در عراق یک خط قرمز در این کشور است. نقش قدرت و درایت و انسجام رهبران سیاسی مهمترین عامل در حل مشکلات داخلی عراق است.

وی با اشاره به صدور حکم ناعادلانه حمید نوری در دادگاه سوئد گفت: در آخرین تماس تلفنی خود با وزیر امور خارجه سوئد گفتم که به ادعاهای بی اساس گروهک تروریستی متحجر به نام گروهک منافقین اقدام نکنید. در کشور شما، و آن. این باید برای غرب و سوئد شرم آور باشد که ادعاهای او مبتنی بر یک جنبش تروریستی است که 17000 شهروند ما را کشته است. ما به تلاش های جدی حقوقی و سیاسی خود برای احقاق حقوق این شهروند ایرانی و سایر شهروندان و اتباع محبوس در زندان های آمریکا و دیگر کشورها ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید