اکسپو تحریم شد – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، شخصیت های منطقه همچنان مخالف عادی سازی روابط کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی هستند.

به گزارش پایگاه خبری عرب 21، دلال ابوامینه گفت که طی دو سال گذشته پیام ها و درخواست هایی برای برگزاری کنسرت در امارات دریافت کرده و آخرین پیشنهاد از سوی برگزارکنندگان اکسپو 2020 دبی ارائه شده است.

وی همچنین می گوید: از شرکت در نمایشگاه خودداری کردم. نمایشگاهی که بیانگر احساسات و حقوق مردم فلسطین است [خصوصاً بعد از حوادث سه روز اخیر] چشم پوشی. این تصمیم بر اساس یک تعهد است. “وظیفه ما این است که در برابر همه مسائلی که با پرونده ما، فلسطین در تعارض است، موضع روشنی اتخاذ کنیم.”

اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل روز یکشنبه برای اولین بار در راس یک هیئت صهیونیست وارد ابوظبی شد. وی در دومین روز سفر خود با معاون رئیس جمهور امارات و ولیعهد دبی در اکسپو دیدار کرد.

علاوه بر این، جانان الشهاب، هنرمند فلسطینی، مهندس و مخترع زن کویتی نیز در اعتراض به انتشار عکسی از پرچم رژیم صهیونیستی در صفحه اینستاگرام اکسپو، نمایشگاه را تحریم کرد. در تصویری که در فضای مجازی منتشر شده، «جشن با اسرائیل» منتشر شد.

جانان الشهاب که مخالف حضور در این نمایشگاه بود، سال گذشته جوایز علمی و مدال های نوآوری در سطح جهانی را در ایالات متحده و ژاپن به دست آورد.

در چند هفته گذشته مخالفت ها در جهان عرب در جریان بوده است. این افراد با تحریم این نمایشگاه از حضور در رویدادهای ادبی و فرهنگی امارات به دلیل حضور اسرائیلی ها انصراف دادند.

  فوری واکنش جالب AFC و فیفا برای صعود تیم ملی ایران در جام جهانی - اندیشه معاصر

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1261688

دیدگاهتان را بنویسید