اکثر دانشجویان خارجی از عراق و افغانستان هستند

1089528 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، هاشم داداش پور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: در حال حاضر نزدیک به 100 هزار دانشجوی خارجی از 119 کشور جهان در دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل هستند که اکثر آنها از کشورهای عراق و افغانستان، سوریه، پاکستان، ناو و … هستند. کشورهای بعدی لبنان و ترکیه هستند.

داداش پور روز پنجشنبه در نشستی با مدیران و اساتید دانشگاه صنعتی سهند اظهار داشت: اگر بتوانیم ورود و جذب دانشجو از همه کشورها را افزایش دهیم، به تداوم جذب و متحول شدن اقتصاد آموزش عالی از این طریق کمک می کنیم.

وی از آغاز مراحل صدور مجوز برای ایجاد موسسات جذب دانشجوی بین المللی خبر داد و گفت: تاکنون 83 درخواست برای ایجاد موسسات جذب دانشجوی بین المللی در مناطق مختلف کشور دریافت شده است و در تلاش هستیم حداقل برای 100 نفر مجوز صادر کنیم. موسسات تا پایان سال

داداش پور توسعه دیپلماسی علمی را یکی از سیاست های اولویت دار وزارت علوم در راستای اقتدار علمی کشورمان برشمرد و افزود: در این راستا برنامه های مختلفی تدارک دیده شده است که یکی از آنها تشکیل دانشجوی خارجی است. موسسات جذب برای افزایش جذب دانشجو به ویژه از کشورهای منطقه.

وی ادامه داد: ضوابط و نحوه صدور مجوز راه اندازی این موسسات در سازمان فعالیت های دانشجویی تدوین شده و با انتشار فراخوان این موضوع در ماه گذشته با استقبال متقاضیان مواجه شد.

انتهای پیام/4129/

  تضاد در رتبه بندی معلمان جدید - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید