اکثر بیماران حسی به دلیل افزایش مشکلات سلامت روان در سال های اخیر از مشکلات سلامت روان / تغییر سبک زندگی رنج می برند

1067875 فقط خبر

مردم با توجه به زندگی اجتماعی خود همواره با مشکلات مختلفی مواجه بوده اند که برخی از آنها بدون توجه به جسم، روانی بوده و سلامت روح افراد را به خطر می اندازد. بیماری ها همواره رویکردی پیچیده و گسترده با مشکلات روزافزون و شدت و توانایی افراد در مقاومت در برابر آن داشته اند و این مقیاس آلودگی نیاز به مطالعه نحوه مقابله با این بیماری را توجیه می کند.

تجربه نشان داده است که بعد روانی حلقه مفقوده حوزه بهداشت و درمان مستلزم تحلیل، تحلیل و بررسی کاستی ها و ضعف هایی است که در طول تاریخ در این زمینه وجود داشته است و همچنین هر چیزی که حلقه های زنجیره بهداشت را می شکند. سابق.

طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت، سلامت به معنای عدم وجود مشکلات روحی، اجتماعی، اقتصادی و جسمی برای هر فرد در جامعه است که به معنای فقدان بیماری و ناتوانی جسمی نیست.

اکثر بیماران جسمی نیز از بیماری روانی رنج می برند و از بین رفتن علائم بیماری جسمی به معنای بهبود وضعیت روحی بیمار نیست، او بیماری روانی ندارد.

در جامعه مدرن به ویژه در سال های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها و محرومیت های اجتماعی، سبک زندگی جامعه به طور غیر ارادی تغییر کرده و در عین حال بسیاری از مشکلات روحی و روانی ریشه در انزوا، تنهایی، استرس دارد. ، فشار. روانشناسی و دوری از جامعه در بین افراد مختلف بدون سن و جنس ریشه دوانید و بر روان آنها تأثیر گذاشت. از آنجایی که نهادهایی مانند خانواده و برخی دیگر از نهادها که به طور غیرمستقیم به سلامت روان افراد کمک کرده‌اند، در شرایط کنونی تا حد زیادی کارایی خود را از دست داده‌اند، نیاز به مشاوره و خدمات روان‌شناختی در جامعه افزایش چشمگیری یافته است.

  جشن تیم بدمینتون بانوان بندرعباس چگونه بود؟

با افزایش مشکلات روانی که جنبه روانی نیز دارد، سلامت روان اهمیت پیدا می کند و بی توجهی به سلامت روان می تواند عواقب فراوان و بعضاً جبران ناپذیری برای جامعه داشته باشد. در چنین شرایطی افراد از نظر روانی نیاز به سرپناهی دارند که حضور مشاوران و ارائه خدمات روانشناسی پاسخگوی این نیاز است.

اما نکته مهم این است که هنوز هیچ برنامه مدون و موثری در دستگاه ها و سازمان های اجرایی جامعه برای اطلاع رسانی و آموزش شهروندان در خصوص آسیب های بیماری های روانی و اهمیت این موضوع و ارتباط آن با سلامت جسم و یکی از دغدغه های ما وجود ندارد. . تمرکز کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر تهران بر این موضوع است، لذا علیرغم فشارها و استرس های ناشی از زندگی روزمره، برنامه های کاربردی و عملیاتی سلامت باید توسط مدیریت شهری مورد بازنگری قرار گیرد که علاوه بر توجه به بدن، روانی را نیز شامل می شود. بهداشت، شهروندی اجتماعی و فرهنگی.

شهروندان تهرانی با توجه به عوامل مختلف و ارائه برخی آمارها بیشتر از سایر شهرها در معرض ابتلا به بیماری های روانی هستند، بنابراین انتظار می رود وزارت بهداشت و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره نیز برنامه ریزی جدی و عملیاتی داشته باشند. در این زمینه در نظر داشته باشید.

نهم اردیبهشت ماه که روز روانشناس و مشاور است بر تمامی دست اندرکاران این عرصه که با خودآگاهی و خودشناسی به روند رشد روحی و روانی کمک می کنند تبریک می گوییم. امیدوارم این روز یادآور خوبی برای توجه به رشد علمی و عملی همه فعالان و صاحب نظران این عرصه باشد.

  مجلس هنوز طرح مشخصی در مورد نحوه حذف ارز ترجیحی دریافت نکرده است

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید