اوکراین هنری کیسینجر را در لیست سیاه قرار داد

1076769 فقط خبر

به گزارش تاس، «هنری کیسینجر» وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی سابق آمریکا به دلیل «شرکت در عملیات اطلاعاتی ویژه روسیه علیه اوکراین» در لیست سیاه صلح ساز اوکراین قرار گرفته است.

او همچنین متهم به تبلیغات، اخاذی و تجاوز به تمامیت خاک اوکراین است.

مجری قانون اوکراین از وب سایت خواسته شد تا آن را یک بیانیه رسمی بداند که شخص مورد نظر مرتکب “اعمال عمدی علیه امنیت ملی” شده است.

در 24 می، کیسینجر در مجمع جهانی اقتصاد در داووس گفت که روند سازش در اوکراین باید ظرف دو ماه اجرا شود تا از عواقب جدی تر برای روابط بین المللی اروپا جلوگیری شود.

او گفت: «مذاکرات باید ظرف دو ماه پس از وخامت اوضاع در اوکراین که دیگر نمی‌توان به این راحتی متوقف کرد، آغاز شود». در واقع خط تقسیم باید همان بازگشت به حالت قبل باشد.

کیسینجر همچنین تاکید کرد که دستیابی به بی طرفی اوکراین و نقش پل ارتباطی روسیه و اروپا باید هدف اصلی در شرایط فعلی باشد. او همچنین به اوکراین پیشنهاد داد به روسیه امتیازات ارضی بدهد.

رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلینسکی از سخنان کیسینجر انتقاد کرد و گفت که تقویم کیسینجر سال 2022 را نشان می دهد نه 1938.

میخائیل پودولیاک، مشاور زلنسکی نیز گفت که برخی از پیشنهادات شرکای غربی برای امتیازات ارضی از خنجر کیف می آید.

در همین حال، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که ایالات متحده می تواند کیسینجر را پس از قرار گرفتن وی در لیست سیاه یک وب سایت اوکراینی تحریم کند!

  انقلابی دیگر در استقلال/ فرهاد تغییر را اعمال کرد - اندیشه مدرن

زاخارووا در تلگرام گفت: «این هدیه ای برای تولد 99 سالگی کیسینجر است. او به دلیل تولدش در لیست تحریم های آمریکا قرار دارد.

دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز گفت که کیسینجر در لیست سیاه وب سایت اوکراین قرار گرفته است، زیرا او نسبت به وضعیت اوکراین بی طرف و واقع بین است.

او در توییتی نوشت: او به دلیل واقع‌گرایی و بازیگوشی‌اش در لیست سیاه قرار گرفته است. این نشانه خوبی برای کسانی است که هنوز بر این باورند که مذاکره با کیف امکان پذیر است.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید