اولیانوف: مقامات ارشد ایران به طور قاطعانه تولید سلاح هسته ای را تکذیب کردند

1012380 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش در پیامی در توئیتر به جنجال برخی رسانه ها درباره توسعه هسته ای ایران واکنش نشان داد.

وی در این پیام در توییتر خود نوشت: «به طور دقیق، ایران در واکنش به سیاست فشار حداکثری که ترامپ آغاز کرد و بایدن ادامه داد، مدت‌هاست در حال غنی‌سازی اورانیوم تا 60 درصد بوده است».

اولیانوف در ادامه تاکید کرد: اما مقامات ارشد ایران مدت‌هاست که به صراحت اعلام کرده‌اند که تهران تولید سلاح‌های هسته‌ای را رد می‌کند.

دعوای رسانه ای علیه ایران پس از آن آغاز شد که کمال حرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دیروز در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت: «گفتگوی مستقیم با واشنگتن به دلیل دیوار قطور بی اعتمادی و سیاست آمریکا دشوار است». بر کسی پوشیده نیست که ما توانایی فنی ساخت بمب هسته ای را داریم، اما تصمیمی برای این کار نداریم. تنها در چند روز ما غنی‌سازی اورانیوم را از 20 درصد به 60 درصد افزایش داده‌ایم و به راحتی می‌توانیم آن را به 90 درصد برسانیم.»

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که قصد تولید سلاح هسته ای را ندارد و تولید سلاح های کشتار جمعی در دکترین کشور نیست.

انتهای پیام/

  چگونه می توان از زخم معده پیشگیری کرد؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید