اولیانوف: ما می خواهیم آینده برجام – تفکر مدرن را تضمین کنیم

میخائیل اولیانوف، مذاکره کننده ارشد روسیه یکشنبه شب پس از دیدار 1+5 با مقامات ایرانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره اقدام یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از زمان خروج از برجام سوال پرسیده است. چگونه می توان به غرب در مذاکرات اعتماد کرد؟

وی گفت: ما سختی‌ها و تجربه منفی ایران را در نتیجه سیاست فشار حداکثری آمریکا کاملاً درک می‌کنیم و البته در جریان گفت‌وگوها قصد داریم از بهبود اوضاع مطمئن شویم.

این دیپلمات روس درباره روند گفت وگو نیز گفت: رایزنی های سیاسی به صورت مرحله ای انجام می شود و دیدارهای مفیدی به اشکال مختلف بین شرکت کنندگان داشته ایم.

وی به نشست امروز گروه 1+4 و ایران اشاره کرد و گفت: طرفین در آن جلسه یکی از موضوعات مهم و اولویت دار را بررسی کردند. اولیانوف جزئیات این دیدار را مشخص نکرد، اما افزود که مذاکرات در حال انجام است و دیدارها فردا ادامه خواهد داشت. قدم به قدم جلو می رویم.

اولیانوف در جای دیگر گفت روسیه با اعمال تحریم های مصنوعی مخالف است، اما موافقت کرد که مذاکرات در وین در اسرع وقت پایان یابد. او گفت: «مذاکرات نمی‌تواند ماه‌ها طول بکشد و ما باید مذاکرات را تا فوریه نهایی کنیم».

این دیپلمات روس افزود: نمی دانم می توان در اوایل فوریه به این امر دست یافت یا خیر، اما ما تمام اقدامات لازم را برای سرعت بخشیدن به روند مذاکرات انجام می دهیم.

دور هشتم مذاکرات لغو تحریم ها در 26 دی ماه 1400 آغاز شد و اکثریت قریب به اتفاق هیئت ها اذعان داشتند که در مذاکرات پیشرفت هایی حاصل شده است.

  کامرانی فر: مسائل فرهنگی باید اولویت اصلی فوتبال کشور باشد

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254870

دیدگاهتان را بنویسید