اولیانف و باقری در وین دیدار کردند

اولیانف و باقری در وین دیدار کردند

من گزارش میدم اعتدالعلی باقری، رئیس تیم مذاکره کننده ایران صبح امروز برای شرکت در مذاکرات رفع تحریم ها وارد وین شد.

گفت وگوهای نمایندگان ایران و سایر کشورها امروز در قالب های مختلف پیگیری می شود.

بر اساس این گزارش، علی باقری، رئیس تیم مذاکره کننده ایران در آستانه سفر به وین برای شرکت در مذاکرات رفع تحریم ها در صفحه توئیتر خود نوشت: برای پیشبرد مذاکرات به وین می رویم. مسئولیت بر عهده کسانی است که توافق را نقض کردند و نتوانستند از میراث ننگین گذشته فاصله بگیرند. آمریکا باید قدردان فرصتی باشد که سخاوت اعضای برجام فراهم شده است. توپ در زمین آنهاست تا بلوغ نشان دهند و مسئولانه عمل کنند.”

به گزارش مدران به نقل از سی ان ان، همچنین پس از اعلام از سرگیری مذاکرات در وین از سوی اتحادیه اروپا، ایران و آمریکا، یکی از مقامات ارشد دولت بایدن در پاسخ به این سوال تاکید کرد که آنها (ایالات متحده آمریکا) امیدواری چندانی نداشته باشید، که دور بعدی مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای، گشایشی در تلاش‌های متوقف شده برای احیای توافق ایجاد کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که این کشور از تلاش‌های جوزف بورل، هماهنگ‌کننده مذاکرات در وین قدردانی می‌کند و خاطرنشان کرد که ایالات متحده “آماده است تا توافقی در این زمینه نهایی کند و (برجام) را در اسرع وقت در مورد این موضوع اجرا کند. بر اساس طرحی که «مارس روی میز مذاکره است».

وی در ادامه سیاست آمریکا در مذاکرات برجام مبنی بر مقصر دانستن ایران را تکرار کرد و گفت: ایران برای دستیابی به توافق باید از خواسته های خارج از برجام صرف نظر کند. ما امیدواریم که چنین باشد، اگرچه انتظارات کلی در این مرحله کم است.

  بررسی و بررسی شورای ملی درباره امکان سنجی کاهش تورم، کنترل و هدفمندسازی نقدینگی در سیاست های کلی برنامه هفتم

دیدگاهتان را بنویسید