اولمرت: ایرانیان بسیار توانا هستند و دانشمندان خوبی دارند – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین »ایهود اولمرتنخست وزیر پیشین اسرائیل در مصاحبه ای مفصل با واشنگتن پست نسبت به توانایی های ایران ابراز نگرانی کرد.

اولمرت در مصاحبه ای با اشاره به حمله روز دوشنبه به اسرائیل گفت: ایرانی ها بسیار قدرتمند هستند، به همین دلیل ما معتقدیم که وقتی می گویند انرژی هسته ای می خواهند و می خواهند اسرائیل را نابود کنند، باید بسیار مراقب باشیم. وب سایت ها .. »

ایهود اولمرت، دوازدهمین نخست وزیر اسرائیل از سال 2006 تا 2009، گفت: «آنها توانایی دارند.» آنها ریاضیدانان خوبی دارند. «آنها کشور عقب مانده ای نیستند.

وی در بخشی دیگر از این گفت و گو گفت: اکثر مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی در هنگام دستیابی به برجام در سال 2015 موافق این توافق بودند.

او گفت: «از اطلاعات مستقیم خودم، می‌توانم بگویم که اکثر سرویس‌های امنیتی اسرائیل از توافقنامه امضا شده توسط پرزیدنت اوباما حمایت کردند. زمانی که اوباما توافقنامه را امضا کرد، اکثر مقامات ارشد اسرائیل توسط من منصوب شدند. یکی یکی با آنها تماس گرفتم و نظرشان را درباره این توافق پرسیدم. کسی نبود که بگوید این معامله بدی است. «بیشتر آنها می گفتند که این توافق کامل نیست، من فکر می کردم کامل نیست و می توانست بهتر باشد.

آمریکا به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال های اخیر ایران را به تعقیب اهداف نظامی در برنامه هسته ای خود متهم کرده است. ایران قاطعانه این اتهامات را رد کرده است.

ایران تاکید می کند که به عنوان یکی از طرف های معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) و یکی از اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته ای برای مقاصد صلح آمیز را دارد.

  آتش سوزی در پایگاه آمریکایی در بغداد

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) چندین بار از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند، اما هرگز مدرکی مبنی بر انحراف برنامه انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز این کشور از اهداف نظامی پیدا نکرده‌اند.

علاوه بر این، ایران در سال 2015 با کشورهای موسوم به 1+5 برای حل تنش ها بر سر برنامه هسته ای خود به توافق رسید. علیرغم تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی ایران به تمامی تعهدات خود، دولت آمریکا در ماه می 2016 به طور یکجانبه از این توافق خارج شد.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح های هسته ای در منطقه غرب آسیا است و با حمایت آمریکا برنامه تسلیحات هسته ای خود را از کنترل بین المللی دور نگه داشته است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1285786

دیدگاهتان را بنویسید