اوجی: همه درآمدها را از فروش نفت، میعانات گازی و پتروشیمی به دست آوردیم

1059107 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی آنا، جواد اوجی وزیر نفت درباره نحوه استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در وزارت نفت افزود: مهم، ابزار مورد نیاز صنعت نفت وارداتی است.

وی ادامه داد: 150 شرکت توسط تمامی شرکت های دانش بنیان شناسایی شده است و دوستان در حال گذراندن مراحل نهایی بررسی هستند که این شرکت ها را به استان ها آورده و از وام های کم بهره و تسهیلات چتر وزارت نفت بهره مند می شوند. .

وزیر نفت گفت: از توان این شرکت های دانش بنیان در این حوزه ها برای افزایش بهره وری در صنعت نفت، کاهش هزینه ها و ایجاد اشتغال استفاده می شود.

اوجی در خصوص توزیع 80 میلیارد دلار یارانه و گزارش سازمان جهانی انرژی مبنی بر توزیع 25 میلیارد دلار در ایران گفت: این قیاس با توجه به میزان انرژی از دست رفته در کشور صورت گرفت.

وی ادامه داد: قیمت هر مترمکعب گاز عرضه شده به مردم کمتر از یک سنت است در حالی که تا 400 سنت در بازارهای جهانی قابل خرید و فروش است. بنابراین اگر این موضوع را در قیمت های جهانی ارزیابی کنیم، خواهیم دید که بیشتر محصولات میعانات گازی ما خارج از الگوی مصرف در کشور مصرف می شود و بیش از 80 میلیارد دلار یارانه برای مازاد انرژی و ضایعات در بخش انرژی در کشور اختصاص می یابد. کشور. درخواست دادن.

وزیر نفت در پاسخ به این سوال که آیا جمهوری اسلامی درآمد ارزی حاصل از صادرات سوخت را بر اساس تحریم ها دریافت می کند، گفت: تمام نفت و میعانات محصولات پتروشیمی که فروخته ایم را به موقع دریافت کرده ایم.

  واکسن تاج و نکاتی برای افراد گرسنه که باید بدانید / آیا شفا دهنده های آمیکرون می توانند روزه بگیرند؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید