انگلیس تحریم هایی را علیه روسیه اعمال کرده است

انگلیس تحریم هایی را علیه روسیه اعمال کرده است

وزارت دارایی انگلیس اعلام کرد که بانک مرکزی روسیه را مطابق با متحدان اروپایی خود و آمریکا تحریم خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که این اقدام توسط وزیر دارایی و با هماهنگی رئیس بانک انگلستان “در هماهنگی با ایالات متحده و اتحادیه اروپا” انجام شده است.

در این بیانیه آمده است: این اقدام با هدف جلوگیری از ایجاد ذخایر ارزی بانک مرکزی روسیه به نحوی است که تاثیر تحریم های اعمال شده توسط ما و متحدانمان را تضعیف کند و همچنین توانایی این بانک برای تعامل ارزی را کاهش دهد. معاملات در حمایت از روبل روسیه.”

وی گفت: «این اقدامات نشان دهنده عزم ما برای اعمال تحریم های اقتصادی سخت در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین است. ما این را با هماهنگی سریع با متحدان آمریکایی و اروپایی خود اعلام می کنیم و بار دیگر با شرکای بین المللی خود همکاری نزدیک داریم تا تعهد خود را برای تحمیل بالاترین هزینه ها به روسیه و قطع روابط با سیستم مالی بین المللی مجدداً تأیید کنیم. بگذارید این نمایش ادامه پیدا کند.

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان نیز گفت که این بانک به انجام تمام اقدامات لازم برای حمایت از واکنش دولت بریتانیا به “تهاجم روسیه به اوکراین” ادامه خواهد داد.

لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا گفت: ما به همراه متحدانمان به اعمال تحریم ها علیه روسیه ادامه خواهیم داد تا ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بتواند به حاکمیت اوکراین احترام بگذارد.

لازم به ذکر است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه صبح پنجشنبه گذشته دستور عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد. این امر پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده و کشورهای غربی از ارائه تضمین های امنیتی به مسکو خودداری کردند.

  قیمت مصرف کننده را نمی توان از این کالاها حذف کرد! + جزئیات - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید