انواع تست کابل شبکه – خبرگزاری آنا

به گزارش خبرگزاری آنا، کابل شبکه به دلیل فناوری های جدید و سرعت بالاتر در ساختار شبکه یکی از مهم ترین اجزای شبکه است. بنابراین تست کابل شبکه یک اقدام مهم برای جلوگیری از آسیب های احتمالی و ضرر مالی است.

همچنین برای داشتن یک شبکه پایدار و ایمن باید زیرساخت ها را به درستی پیاده سازی کرد تجهیزات شبکه برای اینکه بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم، در اینجا با آزمایش کابل می توانیم از بسیاری از مشکلات در ساختار شبکه جلوگیری کنیم. در زیر انواع تست ها را ارائه خواهیم کرد کابل شبکه بیایید پرداخت کنیم

انواع تست کابل شبکه:

به طور کلی 2 نوع تست کابل شبکه وجود دارد. تست ثابت و تست کانال که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

آزمون ایستاده:

در این نوع تست کابل ابتدا کابل به سنگ کلید وب ما کابل شبکه را با استفاده از ماژول های دائمی به دستگاه متصل می کنیم تستر کابل شبکه اتصال و تست کنید.

از آنجایی که این نوع تست از ماژول های دائمی استفاده می کند، تست سختی محسوب می شود و در صورت قبولی کابل در این تست، نیازی به انجام تست های دیگر نیست.

تست کانال:

تست کانال نمونه ساده تری از تست دائمی است که در آن ابتدا هر دو سر کابل شبکه را به کیستون متصل می کنیم، سپس کابل ها را با استفاده از یک پچ کورد به دستگاه متصل می کنیم و تست کابل را انجام می دهیم.

انواع تست کابل شبکه

نکته:

  • کابلی که تست دائمی را پشت سر بگذارد، قطعاً از تست کانال عبور می کند. اما ممکن است کابلی که تست کانال را پشت سر بگذارد، تست کامپوننت را قبول نکند.
  • در طول کیستون برای آزمایش مداوم، باید مطمئن شویم که آنها قوی و اصلی هستند. در برخی موارد، کابل شبکه ممکن است استاندارد بالایی داشته باشد، اما در طول تست تصادف، ذوزنقه شبکه یا کابل اتصال شبکه استاندارد نیست و نتیجه آزمایش گمراه کننده است.
  تأثیر مصرف الکل بر رابطه جنسی - یک تفکر مدرن

از چه تستی استفاده کنیم؟ تست دائمی یا کانالی؟

اگر سرعت، دقت و حجم انتقال اطلاعات برای مکانی که استفاده می کنید مهم است (مانند بانک ها، دانشگاه ها و …)، بهتر است از کابل های شبکه و تجهیزاتی استفاده کنید که تست Fluke Permanent را قبول کرده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

انواع تستر شبکه

تستر کابل شبکه کواکسیال

با استفاده از این نوع تستر کابل شبکه می توانید کابل های کواکسیال را بررسی کنید. به این ترتیب تستر کابل شبکه تشخیص می دهد که آیا کابل شبکه با آخرین ظرفیت کار می کند یا خیر.

==—=====–===انواع تست کابل شبکه

تستر کابل شبکه CrossTalk

این نوع تستر کابل برق تمام اختلالات سیستم برق اصلی را آزمایش می کند. سیگنال های ناخواسته کارایی سیستم را کاهش داده و در دراز مدت بر خروجی تاثیر می گذارد.

تستر کابل شبکه Loss Insertion

این تستر کابل شبکه اتصالات ضعیفی را آزمایش می کند که انرژی ارزشمند شبکه را در صورت وجود کابل ها و کانکتورهای ناسازگار در تنظیمات شبکه هدر می دهد.

تستر تداوم کابل شبکه

این تستر کابل شبکه یک دستگاه الکترونیکی است که سطح ولتاژ و بار الکتریکی شبکه را اندازه گیری می کند. لازم به ذکر است یکی از مواردی که از این تستر زیاد استفاده می شود، قطعی برق و یا مدار برق است.

انواع تست کابل شبکه

تستر کابل اصلی تون ژنراتور

این نوع تستر کابل سیگنال ها را با استفاده از یک یا چند دسته سیم برای تشخیص خطوط معیوب ارسال می کند.

مراحل تست کابل شبکه با تستر کابل شبکه

در این قسمت از مقاله مراحل تست کابل شبکه را از تستر می آموزیم. در ابتدا بهتر است اشاره کنیم که تست کابل توسط تستر کابل شبکه بسیار آسان است و تنها با دانش اولیه شیکه می توانید سلامت کابل را بررسی و تست کنید.

  علت اصلی سکته مغزی شناسایی شده است

تستر کابل شبکه را به شبکه وصل کنید

جدا از همه پیچیدگی های اتصالات و شبکه، اتصال و کار با تستر کابل شبکه بسیار آسان است. به محض اتصال کابل شبکه، تستر برای تست آماده است.

تستر کابل شبکه را روشن کنید

در این مرحله، تستر کابل شبکه را روشن کنید. یک سر کابل را به “IN” ورودی اترنت در تستر کابل شبکه و سر دیگر کابل را به “OUT” ورودی دیگر تستر کابل شبکه وصل کنید. سپس دکمه تست دستگاه را فشار دهید. تستر سیگنالی را از طریق کابل اترنت ارسال می کند. پس از روشن شدن، چراغ های دستگاه شروع به چشمک زدن می کنند. اگر سیگنال از یک سر کابل به سر دیگر برسد، با نشان دادن چراغ سبز موفقیت آمیز بودن تست را تایید می کند و با نشان دادن چراغ قرمز عدم موفقیت تست را تایید می کند.

به گزارش عملکرد آزمایشگر امتیاز دهید.

به یاد داشته باشید که تستر کابل شبکه مشکل دستگاه را در عرض 15 دقیقه تشخیص می دهد. اگر تست کابل ناموفق بود، کابل اترنت آسیب دیده را با یک کابل خوب و محکم جایگزین کنید.

انتهای پیام/ ر

آخرین کلمه

همانطور که گفتیم سلامت کابل شبکه به دلیل اهمیت آن در ساختار شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین تست کابل قبل از خرید کابل شبکه باعث می شود که سلامت ساختار شبکه را درک کرده و شبکه ای پایدار و بی نقص داشته باشید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید متشکریم. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

  تجدید بیعت لویی جرگه با رهبر طالبان/داعش در افغانستان خوارج نامیده شد

انتهای خبر/ ر

دیدگاهتان را بنویسید