انقلاب اسلامی ایران تبلور حرکت ملت ایران به سوی عدالت بود

سخنرانی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد؛

30775 635 فقط خبر

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی در سخنرانی خود در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به آسیب ها و خطرات نظم کنونی و رو به زوال جهانی. ، تلاش شدید و مستمر ملت ایران برای شکل دادن. وی به نظم عادلانه و نظامی در جهان توجه کرد و با برشمردن مصادیق متعدد بی عدالتی و استانداردهای دوگانه آمریکا در مورد مسائلی مانند تروریسم و ​​حقوق بشر در نقاط مختلف جهان از جمله در مواجهه با ایران، سرفصل های نقش برجسته و رهبری جمهوری اسلامی ایران در مقابله با سیاست های قهرآمیز و مداخله جویانه از جمله مهار تروریسم ساخته آمریکا و عدم تغییر نقشه کشورهای منطقه به رهبری سردار شهید سلیمانی را برشمرد و تاکید کرد: ما تحقیقات قضایی عادلانه جنایت رئیس جمهور سابق ایالات متحده را از طریق یک محاکمه عادلانه دنبال خواهیم کرد.

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر ناتوانی تحریم ها در توقف ایران پیشرفته و مستقل و به رسمیت شناختن رسمی ناکامی شرم آور دولت آمریکا در اعمال فشار حداکثری بر ایران، به موضوع نقض عهد آمریکا در موضوع ایران اشاره کرد. توافق هسته ای و تبیین منطق روشن جمهوری اسلامی برای کسب تضمین های پایدار برای استفاده از منافع اقتصادی، در بخش پایانی سخنان خود چالش انرژی در دنیای مدرن را یادآور شد و برنامه جمهوری اسلامی ایران برای تضمین را اعلام کرد. امنیت انرژی عادلانه در جهان

  بازگشایی با جایگزینی روش های هوشمند

متن کامل سخنان رئیس جمهور به شرح زیر است:

به نام خدا

سبحان الله رب العالمین و درود و رحمت خداوند بر سیدنا محمد و آل و یارانش باد.

ما پیامبران خود را با دلایل روشن فرستادیم و با آنها کتاب و میزان نازل کردیم تا مردم داوری شوند.

همانا ما پیامبران خود را با دلایل روشن فرستادیم و با آنها کتاب و میزان نازل کردیم تا مردم به حق و عدالت برسند. (حدید-25)

پروردگارا، درود و سلام ما را به ارواح مطهر پیامبران عظام «ابراهیم و موسی و عیسی و محمد» که درود خدا بر آنان باد که پیام «عقلانیت، عدالت، معنویت و اخلاق» را به جهانیان رساندند. پایه های جهل و ظلم را ویران کردند تا مردم دنیای بهتری برای خود بسازند.

جناب رئیس محترم

خانم ها و آقایان

معیار اصلی برای ساختن دنیای بهتر عدالت است. تمام آرمان های انسانی در نهایت با عدالت سنجیده می شود. «عقلانیت مبتنی بر وحی» به چارچوب وسیعی برای عدالت معتقد است. عدالت یعنی نفی ظلم. ما پرچمدار عدالتی هستیم که همه مراتب ظلم اعم از «ظلم به نفس، خدا، جامعه و کائنات» را نفی می کنیم. میل به برقراری عدالت ودیعه الهی در وجود همگان است و انباشت بی عدالتی باعث می شود ملت ها در قالب انقلاب های مردمی حرکت کنند.

اگرچه بسیاری از نهضت ها به بلوغ انقلاب نرسیدند و بسیاری از انقلاب ها از مسیر اصلی خود منحرف شدند، اما موفقیت برخی از ملت ها مانند ملت ایران در ادامه ماهیت انقلاب، امید به برقراری عدالت را در دل مردم زنده نگه داشت. مردم جهان

انقلاب اسلامی ایران تبلور حرکت ملت ایران به سوی عدالت خواهی بود که علیرغم قیام های مختلف توانست از عزت و اصالت آرمان های خود پاسداری کند. ملت ایران در گام اول، بنای نظام پیشرفته مدنی-سیاسی مبتنی بر «عقلانیت برخاسته از وحی» را به نام جمهوری اسلامی بنا کرد و در گام دوم به دنبال تشکیل «بین المللی عادلانه» بود. نظم و نظام.» عناصر کلیدی در این مسیر «تقوا، آگاهی، نوع دوستی و همه کاره بودن» است.

  شرط عجیبی که قاتل ایلامی پذیرفت و اعدام نشد، تفکر مدرن است

خانم ها و آقایان

من افتخار می کنم که نماینده ملتی هستم که میراث تمدنی بزرگی دارد. مردمی که همیشه آزاد بوده اند و قرن ها تلاش حاکمان را برای به بردگی کشیدن سرنوشت خود خنثی کرده اند. ملتی که همواره ظلم و ستم را عامل تباهی می دانسته و در طول تاریخ خود با اسارت سایر ملل نیز مبارزه کرده است. از «اسارت بابلی» تا «اسارت فلسطین».

ما به سرنوشت مشترک بشریت اعتقاد داریم و از جهانی شدن عدالت حمایت می کنیم. آنچه را برای خود می پسندیم برای دیگران آرزو می کنیم و آنچه را برای خود نمی پسندیم به دیگران تحمیل نمی کنیم. ملت ایران بر این باور است که عدالت باعث وحدت و ظلم ایجاد جنگ می کند.

اگر کشوری در درون خود مدعی عدالت باشد اما در خارج از کشور، انواع تروریست ها را تربیت کند و ملت ها را بکشد یا ملت ها را با فشارهای مختلف مجبور به تسلیم کند، باید برای انسانیت، آزادی و عدالت شرم باشد.

انسانیت منحصر به بخشی از انسانها نیست و حقوق بشر جز تضمین کننده حقوق همه انسانها تصور نمی شود. جمهوری اسلامی ایران با الهام از باورهای دینی و بر اساس روح و متن قانون اساسی خود یکی از مؤثرترین سازوکارهای حمایت از حقوق بشر و مؤثرترین ابزار را در اختیار دارد که احقاق حقوق پایمال شده هر فرد یک رسالت انسانی است. یک مسئولیت و وظیفه حاکمیتی است.او خدا و مأموریتی را که توسط مردم محول شده می داند. جمهوری اسلامی معیارهای دوگانه برخی دولت ها در زمینه حقوق بشر را مهم ترین عامل نهادینه شدن نقض حقوق بشر می داند که منجر به موضع گیری های متفاوت و متعدد در خصوص یک حادثه بررسی شده در جمهوری اسلامی ایران و سکوت قاطع می شود. در مورد کشتار ده ها زن بی پناه برای مدت کوتاهی در یکی از کشورهای غربی. تا زمانی که این دوگانگی ادامه داشته باشد، حقوق بشر از نقض مکرر مصون نخواهد ماند.

  استیضاح وزیر صمت در مجلس بررسی می شود

بالاتر از حقوق بشر، حقوق ملت ها به راحتی توسط نیروهای ظالم پایمال می شود. حق جوامع بومی کانادایی که فرزندانشان در گورهای دسته جمعی در حیاط مدارس به جای کلاس های درس دفن می شدند. حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین، حق توسعه کشورهای تحت تحریم، حق حیات کشورهای تحت اشغال یا قربانیان تروریسم، حق زندگی پناهندگان بی خانمانی که کودکان را جدا از مادرشان در قفس نگه می دارند و پدران؛ همه آنها نشان می دهد که موضع شاکی و متهم در موضوع حقوق بشر نباید تغییر کند و ناقضان واقعی حقوق بشر صلاحیت اخلاقی لازم برای اظهار نظر در مورد حقوق بشر را ندارند. نقش بی بدیل ایران در نابودی داعش که تنها جرمش بردگی زنان کرد، ایزدی و مسیحی بود، همین بس که نشان می دهد ما در جایگاه رقیب و مدافع حقوق بشر هستیم و حامیان داعش در جایگاه … متهم

دیدگاهتان را بنویسید