انفجار مهیب در مسجدی در کابل صدها کشته و زخمی برجای گذاشت

1067853 فقط خبر

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری آنا، رسانه های افغانستان از وقوع یک انفجار مهیب جمعه شب در مسجد و صومعه خلیفه صاحب کابل خبر دادند. برخی شاهدان عینی از تعداد زیادی کشته و زخمی خبر می دهند. الجزیره گفت که کشته شدگان اولیه 10 نفر و 10 زخمی بودند.

منابع محلی می گویند که یک انفجار اولیه در شاهراه علاءالدین در ولسوالی دارالامان کابل ساعت 4:10 بامداد به وقت محلی رخ داده است. این انفجار در مسجد خلیفه صاحب رخ داد.

گزارشگران رسانه های افغانستان می گویند که تعداد کشته شدگان زیاد است. روحلا علی روزنامه نگار افغان در توئیتر نوشت که بیش از 200 نفر کشته و زخمی شده اند. روزنامه دیگر افغانستان به نام تاج الدین سروش بیش از 300 رقم را ذکر کرده است.

به گفته شاهدان عینی، این انفجار در حالی رخ داد که تعداد زیادی از مردم در مسجد حضور داشتند و تعدادی کشته و زخمی و مجروحان به بیمارستان منتقل شدند. این انفجار در نماز جمعه رخ داد. به گفته منابع خبری در توییتر به نقل از یک شاهد عینی، تعداد کشته ها و مجروحان بیش از 300 نفر است اما این رقم هنوز تایید نشده است.

گفته می شود در جریان این انفجار 400 تا 500 نفر در مسجد حضور داشتند. تعداد دقیق قربانیان مشخص نیست. و طالبان هنوز به این انفجار واکنشی نشان نداده اند.

  عصبانیت اسکوچیچ فروکش نمی کند/ غرش سرمربی در پاییز! - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید