انریکه مورا: از همه طرف‌ها دعوت می‌کنم گام نهایی برجام را بردارند

1021018 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، «انریکه مورا» معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده هیئت این اتحادیه در مذاکرات لغو تحریم ها در پیامی که در صفحه خود منتشر کرد. در توییتر با اشاره به اظهارات اخیر «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اروپا تصریح کرد که بهترین توافق ممکن برای همه طرف ها روی میز است.

وی با اشاره به اظهارات اخیر بورل مبنی بر ارائه متن پیش نویس توافق هسته ای، گفت: بهترین توافق ممکن برای طرفین روی میز است، این توافق منافع اقتصادی روشن و قابل اندازه گیری را برای مردم ایران تضمین می کند و قابل راستی آزمایی است. مزایای عدم اشاعه، که آن را برای جامعه بین المللی تضمین می کند. من از همه طرف‌ها دعوت می‌کنم گام نهایی را بردارند.»

پس از اعلام بورل مبنی بر ارائه پیش نویس متن توافق هسته ای، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از بررسی پیشنهادات جدید اتحادیه اروپا در خصوص از سرگیری توافق هسته ای موسوم به برجام خبر داد.

وی تصریح کرد: در حال بررسی متن پیش نویس توافق هسته ای هستند که بورل با آمریکا، ایران و سایر اعضای برجام به اشتراک گذاشته است و ما پاسخ خود را به اتحادیه اروپا ارائه خواهیم کرد.

بورل در یادداشتی در روزنامه انگلیسی “فایننشال تایمز” نوشت: این متن نشان دهنده بهترین توافق ممکن است که من به عنوان تسهیل کننده مذاکرات، آن را ممکن می بینم.

با این حال، ایران روز دوشنبه هشدار داد که برای احیای توافق هسته ای متزلزل سال 2015 خود با قدرت های جهانی عجله ای نخواهد داشت.

  جزئیات نشست مشترک مجلس و وزارت اقتصاد/ بیش از 50 سوال از هندوزی; 7 تحقیق در دستور کار مجلس - اندیشه معاصر

وی ادامه داد: این یک توافق کامل نیست، اما تمام عناصر لازم را در بر می گیرد و شامل سازش هایی است که به سختی از همه طرف به دست آمده است.

علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران نیز روز گذشته در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: هماهنگ کننده نظرات خود را برای پایان دادن به مذاکرات در میان گذاشت. ما همچنین ایده‌های خودمان را داریم، چه از نظر ماهیت و چه در شکل، که برای نهایی کردن مذاکرات به اشتراک گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید