انرژی موج، نوید ارزان ترین منبع انرژی پاک جهان + فیلم

آخرین نسل انرژی پاک توسط محققان کشف شد.

42485 784 فقط خبر

محققان فناوری جدیدی را برای مهار انرژی امواج اقیانوس طراحی کرده اند که ارزان ترین انرژی تجدیدپذیر موجود در بازار و یکی از قابل اطمینان ترین و قابل پیش بینی ترین منابع انرژی را تولید می کند.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا از «نیواطلس»، این فناوری جدید که بر اساس حفره های موج طبیعی طراحی شده است، در آزمایش های اولیه در استرالیا موفق بوده و پیش بینی می شود حدود 1.3 درصد از نیاز جهان را تامین کند. تقاضای انرژی تا سال 2050

سکوی فراساحلی UniWave یک گمانه مصنوعی است که انرژی امواج اقیانوس را مهار می کند. تحلیلگران مستقل اکنون پیش بینی می کنند که این پلت فرم ارزان ترین انرژی تجدیدپذیر در بازار و یکی از قابل اطمینان ترین و قابل پیش بینی ترین منابع تامین انرژی را تولید خواهد کرد.

انرژی موجی ارزان‌ترین منبع انرژی پاک در جهان است

برای اولین بار در سال 2021، گزارش هایی در مورد سیستم انرژی موج گلتان (WSE) و Uniwave منتشر شد. این سازه بتنی برای بازسازی موثر شکل یک سوراخ موج طبیعی طراحی شده است. حفره موج یک سازه یا سازه سنگی یا صخره ای است که امواج را در پایین کانال می کند و دارای یک سوراخ یا سوراخ در بالا است. امواج با ورود به این کانال هوای اطراف را از داخل سوراخ خارج می کنند و گاهی آب نیز همراه با آن خارج می شود.

سیستم Uniview اثر مشابهی ایجاد می‌کند و به هوا و آب اجازه می‌دهد آزادانه به سمت کانال و از طریق دریچه تخلیه حرکت کنند. سپس با عقب نشینی موج، دریچه بسته می شود و خلاء قدرتمندی در محفظه ایجاد می شود و هوا از بالای دستگاه به داخل مکیده می شود که توربین را می چرخاند و برق تولید می کند.

  نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو / 2 آبان 1401 + تب

انرژی موجی ارزان‌ترین منبع انرژی پاک در جهان است

WSE می گوید طراحی این شرکت ساده تر و ارزان تر از ماشین های قبلی است و توربین های آن بیشتر دوام می آورند. زیرا آب نمک از طریق آنها پخش نمی شود. این شرکت یک نمونه اولیه 200 کیلوواتی ساخت و در ماه جولای یک سال آزمایش را در آب‌های جزیره کینگ استرالیا به پایان رساند و نتایج بسیار خوبی را گزارش کرد.

گزارش تحقیقات اولیه سازمان تحقیقات علمی و صنعتی استرالیا (CSIRO) نشان می دهد که واحد یک مگاواتی Uniview در شکل فعلی آن قابل رقابت با دیزل ژنراتورها است. این گزارش نشان می‌دهد که فناوری WSE می‌تواند به ازای هر کیلووات ساعت 0.032 دلار هزینه داشته باشد، که معادل کمترین هزینه‌های تولید فعلی با نیروگاه‌های بادی و خورشیدی است.

در یک سناریوی محافظه کارانه، ممکن است تا اواسط دهه 2040 طول بکشد تا این فناوری با ارزان ترین انرژی های تجدیدپذیر قابل رقابت باشد. از سوی دیگر، این مزیت را دارد که انرژی امواج بیشتر از خورشید و باد قابل پیش بینی است.

بر اساس این گزارش، چشم انداز نوظهور فناوری انرژی پاک بسیار روشن و امیدوارکننده است. حتی اگر فقط برای برخی از مکان های ساحلی خاص مناسب باشد. سازمان تحقیقات علمی و صنعتی استرالیا پیش بینی می کند که انرژی امواج به عنوان بخشی از صنعت تولید برق می تواند تا سال 2050 تا 1.3 درصد از تقاضای انرژی جهانی را تامین کند که حدود 170 گیگاوات ظرفیت نصب شده خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید