انتقال نسل به نسل فرهنگ غدیر از وظایف اهالی شعر و ادب است/ در پرتو فرهنگ علوی می توان بر همه مشکلات کنونی کشور فائق آمد.

1087821 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه یکشنبه و شب غدیر خم در دیدار با جمعی از شاعران سراسر کشور ضمن تبریک این عید گرانقدر، مخابره فرهنگ غدیر نسل به نسل و تبیین معارف علویان از رسالت های شاعران است و اهل ادب می دانستند و می گفتند: شما شاعران و دوستداران اهل بیت به دلیل تلاش مستمر در تبیین معارف اسلامی، در انتقال فرهنگ غدیر به اعصار و نسل های آینده نقش بسزایی دارند.

رئیس جمهور واقعه غدیر را یکی از حقایق تاریخی اسلام برشمرد و ضمن تاکید بر اهمیت فراوان این واقعه در اعتقادات و فرهنگ شیعه، خاطرنشان کرد: غدیر به عنوان واقعه ای است که در آن حضرت علی (ع) به عنوان ولی امر مسلمین معرفی شده است. از امت اسلامی و جانشین پیامبر به معنای لغوی این یکی از نعمت های بزرگ خداوند است.

رئیسی توسعه معارف و ارزش های علوی را یکی از وظایف مهم اهالی شعر و ادب می داند و می افزاید: ما به شدت معتقدیم که در پرتو فرهنگ علوی می توان بر همه مشکلات و معضلات کنونی فائق آمد. کشور و اولین قدم برای این امر تبیین روشن ویژگی های فرهنگ علوی برای مردم و جامعه است و در این زمینه شما شاعران و بزرگان مسئولیت بسیار مهمی دارید.

وی در ادامه سخنان خود بر اهمیت ولایت در اعتقادات اسلامی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: در اعتقادات ما ورود به دژ ولایت ضامن حفظ انسان در برابر گرفتاری های روزگار است. خدا را شاکریم که امروز ولایت فقیه در رأس نظام ما حاکم است. ولایت فقیه بزرگترین نعمت خداوند به ماست که با آموزه های دینی و نگاه عادلانه جامعه را هدایت می کند.

  تبلور جلوه های ناب خلاقیت در جشن ملی روابط عمومی ایران

رئیسی نظام جمهوری اسلامی را ثمره خون هزاران شهید می داند و تاکید می کند: این جانفشانی ها و جانفشانی ها مسئولیت بزرگی را بر دوش ما کارمندان نظام و مردم و نیز بر عهده شما نهاده است. دین آفرینان کشور برای حفظ و تداوم این نظام.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود به مطالبات شاعران مبنی بر ایجاد جایگاه قانونی برای حمایت از شعر و شاعر پرداخت و گفت: هیچ هنر دیگری مانند شعر توانایی اعتلای و انتقال مفاهیم و ارزش های اصیل اسلامی را ندارد. من به سهم خود از ایجاد مکانی برای حمایت از شعر و شاعر استقبال و حمایت می کنم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه باید با همکاری فرهنگیان فضای فرهنگی کشور را به صورت تعاملی مدیریت کنیم، اظهار داشت: باید فضای فرهنگی کشور را به صورت تعاملی مدیریت کنیم.

همچنین عصر امروز 12 شاعر به قرائت اشعار خود در وصف امیرالمومنین(ع)، واقعه غدیر، مسائل اجتماعی و … پرداختند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید