انتقال سامانه‌های زمین به هوا به پهپاد/رصد دشمنان ایران از فاصله 3000 کیلومتری برای هدف‌گیری روزانه 600 هواپیما از آسمان ایران

فرمانده پدافند هوایی منطقه شمال غرب کشور خبر داد:

فرمانده پدافند هوایی منطقه شمال غرب کشور گفت: روزی نیست که نیروهای فرامنطقه ای حاضر در پنج کشور اطراف مرزهای شمال غرب کشور حرکت نکنند و از پدافند هوایی و به عنوان پاسداران حریم هوایی کشور در این اخطار دریافت نکنند. هواپیماها در منطقه حساس با رادار داخلی و سامانه های الکترونیکی خود قادر به مقابله با این نیروها با رادارگریزی و بدون سرنشین هستند.

18703 493 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، عباس عظیمی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران به مناسبت سالروز تشکیل نیروی پدافند هوایی در 10 شهریور، اظهار کرد: تاریخچه پدافند هوایی کشور. به صد سال پیش برمی گردد و در سال 1312 در زیر مجموعه نیروی زمینی تحت عنوان ضد هواپیما تشکیل شد و در سال 1330 یک تیپ مستقل ضد هوایی در نیروی زمینی تشکیل شد و بعداً زیر مجموعه نیروی هوایی قرار گرفت. و در سال 1348 فرماندهی پدافند هوایی کشور به عنوان فرماندهی پدافند هوایی ایجاد و به طور مستقل در نیروی هوایی تشکیل شد.

اولین سلام ملت ایران به امام تبریز

وی با بیان اینکه نیروی پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران از ۱۹ شهریورماه سال ۱۳۸۶ از نیروی هوایی جدا شده و به عنوان نیرویی مستقل برای حفظ و حراست از آسمان کشور فعالیت می کند، اظهار داشت: فرماندهان و نیروهای پدافند هوایی استان ها در این زمینه اقدام کرده اند. نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشت و در 12 بهمن 57 در حالی که به ایستگاه رادار تبریز برای جلوگیری از ورود هواپیمای امام خمینی (ره) یا هدایت آن به فرودگاهی غیر از مهرآباد اطلاع داده شد، نیروهای انقلابی. این ایستگاه بدون توجه به این اطلاعیه ها به هواپیما اجازه ورود داد اولین سلام ملت ایران نیز به هواپیمای حامل امام راحل از طریق ایستگاه رادار تبریز داده شد.

فرمانده پدافند هوایی منطقه شمالغرب کشور ماموریت این نیرو در قبل از انقلاب را محدود به حفاظت از فرودگاه ها و آشیانه های جنگنده دانست و گفت: اما در دوران جنگ تحمیلی به پدافند هوایی ماموریت حفاظت از شهرها داده شد. ، مراکز و نقاط حیاتی کشور به دلیل موشک باران، هوای خود را در اطراف مناطق حساس و امنیت هوایی مناطق و مراکزی مانند اسکله ها و پالایشگاه ها و با تمام محدودیت های تسلیحاتی و تجهیزاتی به دلیل تحریم ها تامین کند. ، با شجاعت، فداکاری و از خود گذشتگی کار معجزه آسایی انجام دادند و حتی یک روز فرودگاه های کشور تعطیل شد و پرواز مهمی به دلیل بلاتکلیفی هوایی لغو نشد.

  ویدئو اتصال غیرقانونی شعب اینستاگرام/ جهانبخت به پایان رسیده و دوباره در جهان است! - اندیشه معاصر

وی ادامه داد: بیش از 48 هزار کشف و شناسایی، بیش از 23 هزار حمله خنثی شد، امنیت و هدایت بیش از دو میلیون پرواز، سه هزار و 145 اسکورت هوایی کشتی های حامل نفت از هارک و در نتیجه صادرات انجام نشد. حتی برای یک روز قطع شد و سرنگونی بیش از 680 فروند هواپیمای بعثی تنها بخشی از رشادت های پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس است که با وجود همه محدودیت ها و تحریم ها تا جایی که رژیم بعثی عراق را مجبور به نوسازی کردند، رخ داد. نیروی هوایی قدرت خود را داشت و در نتیجه این شجاعت در نهایت هشت سال جنگ تحمیلی برای ملت و کشور پیروزی به ارمغان آورد.

عظیمی در خصوص ماموریت های پدافندی منطقه میز شمال غرب تصریح کرد: این نیرو وظیفه حفاظت و حراست از آسمان آبی پنج استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان را بر عهده دارد و تمامی سامانه های راداری در این منطقه مستقر هستند. و با توجه به ماهیت شبکه پدافند هوایی، ارسال فوری اطلاعات در لایه های ارتباطی امن به شبکه متمرکز سامانه پدافندی منطقه و علاوه بر آسمان این منطقه تا چند هزار کیلومتر فراتر از مرزها، شناسایی، کشف ، رهگیری و اقدام مناسب توسط جوانان و نیروهای متخصص و درگیر این نیرو ساخته می شود.

وی افزود: تعداد سامانه های راداری کشور قبل از پیروزی انقلاب به تعداد انگشتان دست هم نمی رسید و تمامی سامانه های موجود خارجی و کمتر از 300 کیلومتر برد داشتند، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در شرایط تحریم و تهدید و عدم تامین ریزترین قطعات با ارتباط و تعامل برقرار شده با مراکز دانشگاهی و اخیرا با شرکت های دانش بنیان، بیش از 300 رادار نه تنها کل فضای آسمان کشور را تحت پوشش قرار داده است، بلکه با كمك متخصصان و صنايع داخلي، كوچكترين حركت هاي پدافندي در برد بيش از سه هزار كيلومتر بود و اين در حالي است كه قبل از انقلاب تنها 30 درصد آسمان كشور را پوشش مي داد.

  حفاظت غیر فعال قدرت دفاعی مجموعه ها را افزایش می دهد

فرمانده پدافند هوایی شمال غرب کشور تصریح کرد: قبل از انقلاب سامانه‌ها و اقدامات جنگ الکترونیک کشور کم‌اهمیت بود، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها دستگاه‌های موجود نوسازی شد، بلکه قابلیت‌ها و سامانه‌های بومی نیز نوسازی شد. به کمک توان متخصصان جوان و متعهد سامانه‌هایی که در این منطقه تولید می‌شوند و امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، به‌عنوان سامانه‌های جنگ الکترونیک مستقل با قابلیت برابری با سامانه‌های خارجی عمل می‌کنند و با توجه به ساخت بومی و بومی خود، این قابلیت را دارند. برای مقابله با سلاح ها و سیستم های مدرن خارجی.

وی همچنین به حوزه پهپادها و پهپادهای بدون سرنشین اشاره کرد و گفت: در حالی که قبل از انقلاب هیچ مشکلی تحت عنوان پهپاد وجود نداشت، امروز با پهپادها و پهپادهای مختلف داخلی و بومی در زمینه های کشف و کشف و شناسایی و کشف و شناسایی و شناسایی و شناسایی و کشف و شناسایی و شناسایی و شناسایی و شناسایی و بررسی پهپادهای داخلی و خارجی، امروز در این زمینه به مردم گزارش می دهیم. شناسایی، رهگیری و درگیری و اخیراً پدافند هوایی اقدامی بی نظیر در زمینه انتقال سامانه های زمین به هوا به پهپادها انجام داد که در دنیا بی سابقه است.

عظیمی با تاکید بر وحدت رویکرد و اقدامات در حوزه پدافند هوایی کشور خاطرنشان کرد: تجربه هشت سال دفاع مقدس نشان داد که هر جا هم افزایی، وحدت، همدلی و انسجام وجود داشت به پیروزی های بزرگی دست یافتیم و امروز این وحدت بین ارتش و سپاه ج بالاترین حد وجود دارد و در واقع ما به عنوان یک نیروی واحد عمل می کنیم و در حوزه پدافند هوایی این همبستگی به معنای واقعی با هوای سپاه شکل می گیرد به طوری که در شبکه یک پدافند یگان یک جا متعلق به سپاه و یک جا متعلق به سپاه این پدافند هوایی ارتش است.

  اولین آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 فردا برگزار می شود

وی با بیان اینکه در تمام مرزهای کشور با تهدیدات پدافند هوایی مواجه هستیم، گفت: در این میان منطقه پدافندی شمال غرب از دو منظر حائز اهمیت است زیرا اولا با 400 تا 600 سورتی هواپیمای هدایت شونده در روز، تردد هوایی وسیعی دارد. و در واقع درب هوایی کشورهای اروپایی است و از منظر دوم در مرز هوایی پنج کشور ترکیه، عراق، جمهوری خودمختار نخجوان، آذربایجان و ارمنستان قرار دارد که در همه آنها شاهد تحرکات هستیم. کشورهای فرامنطقه ای به ویژه رژیم صهیونیستی.

فرمانده پدافند هوایی منطقه شمال غرب ادامه داد: روزی نیست که این نیروهای فرامنطقه ای حاضر در این پنج کشور اطراف حرکت نکنند و از پدافند هوایی شمال غرب و به عنوان مدافع حریم هوایی کشور در این منطقه حساس اخطار دریافت نکنند. با رادار داخلی و سیستم های الکترونیکی خود. ما این نیروها را با هواپیماهای بدون سرنشین و رادارگریز به چالش کشیده ایم، بنابراین آنها هنوز نتوانسته اند این چالش را برای خود جذب و حل کنند.

وی تصریح کرد: البته باید مواظب باشیم که دشمنان ما هم از نظر تجهیزات و ابزار و هم در حوزه فناوری قوی هستند اما جوانان فهیم و متخصص ما نیز در راستای این تهدیدات حرکت می کنند و در یک سال گذشته با توجه به عملیات شناسایی، رهگیری و اخطار صدها کیلومتر قبل از مرزهای داخلی، مورد تهاجم و تجاوز به حریم هوایی منطقه نداشته ایم، زیرا کشف پرنده 80 درصد عملیات پدافندی است و کاملا در حال انجام است. با خودکفایی در این بخش، طبیعتاً دشمن شجاعت و توانایی این کار را دارد و نمی‌خواهد حمله کند، زیرا می‌داند با واکنش قاطع و خردکننده‌ای مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید