انتقال دانشجویان کاردانی به دانشکده مهارت و کارآفرینی در مهر 1401.

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از دامگان، علیرضا مرادی در نشست هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در دامگان گفت: و کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامگان.

مدیرکل مجوز، آموزش رایگان و فعالیت های ستادی دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح ویژگی های فنی و تخصصی هشت محور این تفاهم نامه افزود: و شایستگی های حرفه ای، حضور فعال در مسابقات ملی مهارت، همکاری در زمینه تحقیق، توسعه و ایجاد مراکز مدیریت آموزشی TMC، توانایی مقایسه اسناد مهارتی که نیازمند تشکیل کارگروه های مشترک در شهرستان ها برای تحقق این اهداف است.

نقش مدارس مهارتی و کارآفرینی در رفع ضعف دانش‌آموزان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دامگان نیز گفت: یکی از نقاط ضعف دانشجویان در حال حاضر ضعف در کسب مهارت است. راه اندازی دانشکده های مهارتی و کارآفرینی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به منظور رفع این نقیصه برای مهارت آموزی و کارآفرینی دانشجویان در دستور کار قرار گرفته است.

نعمت الله نعمتی ادامه داد: آموزش مهارت های دانش آموزی همواره مورد توجه همکاران سال های گذشته بوده است و برای رفع این موضوع در سال 97 اولین مرکز TMC را در استان سمنان و پنجمین مرکز را در کشور با همکاری مراکز فنی و حرفه ای راه اندازی کردیم. وی ادامه داد: در زمینه مهارت آموزی دانش آموزان شاهد پیشرفت خوبی هستیم که با همکاری بیشتر سازمان فنی و حرفه ای شکوفا خواهد شد.

تقویت بنیه مالی دانش آموزان با توسعه مهارت ها و مدارس در کارآفرینی

انتقال دانشجویان کاردانی به دانشکده مهارت و کارآفرینی در مهر 1401.

مدیرکل آزاد رهبری و نظارت بر کیفیت دانشگاه اسلامی، معاون آموزش عمومی و مهارت آموزی نیز هدف از ایجاد و توسعه دانشکده های مهارتی و کارآفرینی را تقویت مالی و معیشتی دانشجویان عنوان کرد. ما به عنوان یک دانشگاه حل مسئله، از مأموریت های یادگیری فاصله گرفته بودیم. از این رو آیین نامه آموزش های بلندمدت و کوتاه مدت تدوین شد و تفاهم نامه ای با سازمان فنی و حرفه ای در دولت قبل نوشته شد و برنامه اقدام مشترکی در دولت جدید تدوین و مورد مشورت قرار گرفت که یکی از موارد مهم بود. نکاتی در تفاهم نامه TMC. .

  جواد هیابانی از دربی 88 - نواندیشی گزارش می دهد

محمدشاه حسینی با اعلام اینکه دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامگان از مهر ماه 1401 دانشجو می پذیرد، توضیح داد: کارآفرینی، ارتباط با مراکز فنی و حرفه ای در طول سال و استفاده مستمر از ظرفیت دانشگاه در این زمینه. از توسعه مهارت ها موثر است.هدف نزدیک کردن دانش آموزان به بازار کار و ارزیابی متخصصان موفق است.

اجرای تفاهم نامه ها گامی موثر در توسعه مهارت ها است

رئیس مرکز فنی و حرفه ای دامگان نیز گفت: اجرای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی و حرفه ای گامی موثر در توسعه مهارت آموزی و امروز یکی از ابزارهای مهم آموزش است. نیروی کار آموزش فنی و حرفه ای است که مهارت های درجه یک را برای فراگیران فراهم می کند.

مهدی زینتی افزود: با توجه به اینکه تغییرات در دنیای تجارت و صنعت و سطح الزامات و مهارت ها تغییر کرده است، لازم است با آموزش های انعطاف پذیری که نحوه برخورد صحیح با محیط های جدید و حل مسئله را به فراگیران ارائه می دهد، به این تغییرات پاسخ داده شود. از آنجایی که فراگیران می توانند مهارت های کاری مهمی مانند ارتباط، تعهد کاری، دقت، حل مسئله، کار تیمی، خود مدیریتی، برنامه ریزی و سازماندهی و دانش فناوری را بیاموزند، این امر از طریق شرایط تحصیلی بهتر نشان داده می شود.

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید