انتقاد از فدراسیون دوومیدانی به شدت ناعادلانه است/ شرایط اعزام جهان را از سه طریق بررسی کردیم

1024824 فقط خبر

علی رضایی، دبیر فدراسیون دوومیدانی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره لغو اعزام ورزشکاران به مسابقات جهانی و انتقاد از عملکرد فدراسیون گفت: کسانی که از این موضوع انتقاد می کنند. فدراسیون دوومیدانی و ما اینطور صحبت می کنیم که انگار ورزشکاران را نمی خواهیم باید آنها را به مسابقات جهانی بفرستیم. رشته دو و میدانی شرایط کاملا متفاوتی با رشته های دیگر دارد، ورزشکاران این رشته باید بر اساس رکوردهایی که کسب می کنند در مسابقات شرکت کنند. در واقع زمان ثبت رکورد است و تا دو هفته قبل از مسابقه نمی توان کاری انجام داد. پس از ثبت رکورد و دو هفته مانده به مسابقات، سایت فدراسیون جهانی دوومیدانی برای افرادی که سهمیه حضور را کسب کرده اند باز می شود و در این زمان باید برای دریافت ویزا و خرید بلیت اقدام کنند.

وی تاکید کرد: در واقع تا زمانی که دعوتنامه از سوی فدراسیون جهانی و کشور میزبان برای ورزشکاران ارسال نشود، نمی توانیم برای ویزا اقدام کنیم و بلیت بگیریم، همچنین بررسی کردیم که آیا به آن کشور می روند یا خیر. ما دو راه داشتیم تا تیم ملی به کلمبیا برود. یکی از طریق سانفرانسیسکو بود که آمریکا به ما ویزا نمی داد و دیگری از اروپا بود که نیاز به ویزای ترانزیت داشت. البته می توانیم ملی پوشان را هم از طریق مادرید به کلمبیا بفرستیم که برای آن هم ویزای شینگن لازم است. ما باید از کمیته ملی المپیک عبور می کردیم، آنها به شورای کشورهای خارج از کشور نامه زدند و سپس از اسپانیا برای گرفتن ویزا. آنها از شینگن استفاده کردند اما همین روند چندین هفته طول کشید. حتی اسپانسرهای ما سر کار بودند و ارز برای اعزام شرکت کنندگان را تضمین کرده بودیم، مشکلی برای تهیه بلیط نداشتیم. اگرچه هزینه حمل و نقل بالا بود، اما ما بسیار مصمم بودیم که نتیجه کار سخت دوندگان از بین نرود. اگر نمی خواستیم ورزشکاران به مسابقات جهانی بروند، حتی مسابقات رکوردی برگزار نمی کردیم. در صورتی که چندین رکورد در تهران و گرگان برگزار کردیم. اینکه می گویند فدراسیون دو و میدانی کم کاری کرده و نمی توان ورزشکاران را به مسابقات جهانی اعزام کرد، نادرست است.

  آخرین قیمت ربع سکه بهار آزادی امروز دوشنبه 15 آذر 1400 - اندیشه معاصر

بیشتر بخوانید؛

ورزشکاران نفس تنگ/ مقصر لغو جام جهانی کی بود؟

واکنش فدراسیون ورزشکاری لغو اعزام جوانان به مسابقات جهانی


دبیر فدراسیون دوومیدانی گفت: حق الزحمه مربیانی که شاگردان خود را برای مسابقات جهانی آماده کرده اند به همه پرداخت شده است. خود ورزشکاران هم دستمزد گرفتند. زمانی که دعوت نامه ها توسط کشور میزبان و فدراسیون جهانی ارسال می شد، می توانستیم برای ویزا و بلیط اقدام کنیم. تمام راه های رسیدن به کلمبیا را در نظر گرفتیم و در این مدت مدام تمام مسیرهای هوایی را چک می کردیم. ورزشکاران حق دارند از شرایط ایجاد شده ناراضی باشند، حق دارند در چارچوب صحبت کنند و نارضایتی خود را ابراز کنند، اما در این میان افرادی هستند که فرافکنی می کنند و به دنبال اشتراک گذاری هستند. بنابراین، آنها در مورد چیزهایی صحبت می کنند که به دور از صداقت است. 192 کشور در مسابقات جهانی حضور داشتند و تنها چند کشور از جمله ایران، عراق، یمن و افغانستان به دلیل شرایط سیاسی و نداشتن ویزا نتوانستند در این مسابقات شرکت کنند. این موضوع از عهده ما و خارج از مسئولیت فدراسیون است.

رضایی در پاسخ به این سوال که شنیده می شود برخی از مسئولان فدراسیون ورزشکاران را تهدید به عدم صحبت کرده اند، گفت: اصلا چنین چیزی وجود ندارد و هیچ یک از مسئولان فدراسیون چنین چیزی را مطرح نکرده اند. حتی می دانستیم ورزشکارانی که به سطح جهانی اعزام می شوند به دلیل سطح بالای این مسابقات نتیجه مورد انتظار را نخواهند گرفت اما با این وجود تمام تلاش خود را کردیم تا ورزشکاران را به سطح جهانی بفرستیم اما برخی مشکلات فراتر از ما بود. کنترل حتی الان هم فکر می کنیم ورزشکارانی که سهمیه جهانی را کسب کرده اند حق دارند از عدم اعزام تیم ناراضی باشند اما تهدید آنها هرگز مطرح نبوده و نخواهد شد. به هر حال جام جهانی میدانی است که همه ورزشکاران دوست دارند در آن شرکت کنند، ما هم به آنها حق می دهیم که ناراحت شوند. امیدواریم در مسابقات بعدی شرکت کنند. به هر حال اعزام نکردن آنها به این مسابقات روحیه شرکت کنندگان را تحت تاثیر قرار داد و آنها را کتک زدند و حالا ما آنها را تهدید می کنیم که چرا باید چنین صحبت هایی شود. آیا تهدید ورزشکاران حکومت نظامی است؟

  لزوم واریز سود سهام از طریق سجام - تفکر مدرن

دبیر فدراسیون دوومیدانی خاطرنشان کرد: وظیفه ما به عنوان افراد مسئول در فدراسیون دوومیدانی است که به این جوانان راه یافته به عرصه جهانی کمک کنیم. حمایت از تزریق آنها به رده بزرگسالان، بنابراین ما سعی می کنیم به برنامه و جوایز در شان آنها نگاه کنیم. ما باید پست های خارج از کشور را در دستور کار قرار دهیم تا آنها بتوانند تجربه کسب کنند و در مسابقات دیگر موفق شوند.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید