انتقاد از رویکرد دوگانه اتحادیه اروپا و برخی کشورهای اروپایی به مسائل حقوق بشر

قریب آبادی در دیدار با سفیر دانمارک گفت:

30209 507 فقط خبر

دبیر ستاد حقوق بشر ایران در دیدار با سفیر دانمارک در تهران از رویکرد دوگانه اتحادیه اروپا و برخی کشورهای اروپایی به مسائل حقوق بشر انتقاد کرد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، «یاسپر وار» سفیر دانمارک در تهران با «کاظم غریب آبادی» معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد. ایران

در این نشست غریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از بیانیه سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در خصوص مرگ مهسا امینی اظهار داشت: پس از حادثه ناگوار مرگ این دختر ایرانی، بلافاصله تیم های تحقیقاتی برای روشن شدن ابعاد این حادثه تشکیل شد و ستاد حقوق بشر نیز با آنها در تماس است.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران برای شفاف سازی این پرونده جدی است، تصریح کرد: همانطور که مسئولان ارشد ذی ربط تاکید کردند در این مورد هیچ تسامحی وجود نخواهد داشت و پرونده به سرعت و با دقت پیگیری می شود. و به حقوق این شهروند ایرانی و خانواده اش لطمه ای وارد نخواهد شد. اما جای سوال است که اگر اتحادیه اروپا و برخی کشورهای اروپایی که در قبال این حادثه موضع گرفته اند، در مورد رویکردهای خود در قبال حقوق بشر صادق هستند، چرا شهروندان کرد ایرانی قربانی گروه های تروریستی مانند پ.ک.ک، پژاک، کوموله و غیره می شوند. آنها یک کلمه نمی گویند و اقدامات این گروه های تروریستی را محکوم نمی کنند؟ آیا این افراد حقوق بشر ندارند؟ چرا از بیانیه اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی در این مورد خبری نیست؟!

  تصویب کلیات طرح قانون «تغییر ضرایب حق ورود» در کمیسیون اقتصادی مجلس

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به سفر اخیر به استان کردستان و دیدار با برخی از خانواده های قربانیان تروریسم، خواست آنها را برای پیگیری خون شهدای تروریسم بیان کرد.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه در ادامه این گونه اظهارات مداخله جویانه را رد کرد و تصریح کرد: به عنوان سفیر یک کشور اروپایی از شما می خواهم به همکاران خود در اتحادیه اروپا بگویید که شواهد و اسناد نشان می دهد که برخی از اعضای پ.ک.ک، پژاک ، کوموله و… که جان شهروندان بی گناه به ویژه هموطنان کرد ساکن کردستان عراق و کشورهای اروپایی را فدا کردند، موضع آنها در قبال این برخورد دوگانه چیست؟

طرفین به بحث و رایزنی در مورد سایر موضوعات از جمله تبادل نظر و تجربیات در حوزه قضایی و حقوق بشر ادامه دادند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید