انتخاب 39 تیم از دانشگاه آزاد بیت المقدس در مراسم عصر امید

1076779 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیت المقدس، عبدالله قاسمی پیربلوتی در مراسم اختتامیه انتخاب ایده ها، استارت آپ ها، واحد فناوری، دانش بنیان، گروه، هسته و زیرساخت های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس گفت: در آستانه چهلمین سال تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، یک هسته علمی، یک عنوان زیرساخت، برنامه علمی صنعت و تجارت و شتاب دهنده گیاهان دارویی و فرآورده های دارویی طبیعی «سما» مستقر در خانه نوآوری و فناوری. «دکتر قریب» برای این دوره از عصر امید انتخاب شدند.

وی افزود: همکاری بیشتر با صاحبان صنایع و اجرای طرح های صنعتی مشترک با شرکت های معتبر داخلی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی شهر بیت المقدس است و توافقاتی برای رسیدگی به این موضوعات صورت گرفته است. مدیریت برخی از مسائل از جمله مسائل فرهنگی، آموزشی و پژوهشی منوط به نظر، پیشنهاد و حضور دولت است. بنابراین ایجاد ارتباط مناسب و مستحکم با وزارتخانه ها، صاحبان صنایع و دولت باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای شهرقدس، ملارد و صفادشت از برگزاری 13 رویداد IdeaAra، دو عنوان چالش برانگیز و یک عنوان آغازین در حوزه های مختلف فناوری در راستای دومین رویداد ملی اسلامی خبر داد. دانشگاه آزاد سال گذشته 42 استارتاپ و ایده برتر رتبه بندی شدند.

قاسمی پیربلوتی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی زاده انقلاب اسلامی است و پایه ها و فعالیت های آن بر اساس انقلاب اسلامی شکل گرفته است. از این رو با توجه به قابلیت های بالای زیرساخت های پژوهشی، دانشجویان، اساتید و کارکنان به ویژه فارغ التحصیلان فناوری، مبتکران و کارآفرینان پیشرو، انتظار می رود این دانشگاه اکوسیستم خود را به نوآوری و فناوری تغییر دهد و به دانشگاه نسل سوم و چهارم تبدیل شود. و فعالیت های خود را بر دانشگاه برای حل مشکل، کارآفرینی، اشتغال و در راس دانش بنیان کشور متمرکز می کند.

  مکرون و لوپن به دور دوم انتخابات فرانسه راه یافتند

وی گفت: حضور گروه های دانش بنیان، مربیان و توانمندسازی در فضای آموزشی می تواند تمامی گروه ها را به سمت فناوری سوق دهد و واحدهای دانشگاهی شهرقدس، ملارد و صفادشت پذیرای حدود 850 کارآفرین و فناور در حوزه های مختلف بوده اند. برنامه های فناوری بر اساس رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی داشتند.

علی شمشکی فرماندار شهرستان قدس با تجلیل از نهضت بزرگ فناوری، رویداد گام دوم دانشگاه را با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب دانست و گفت: با وجود این همه ظرفیت، انتظار می رود دانشگاه آزاد اسلامی از توان خود برای افزایش کیفیت و بهره وری بالاتر استفاده کند و برای حل مشکلات به دانشگاه نزدیک شود.واحد شهر بیت المقدس دولت را با تکیه بر فناوری، اختراعات و محصولات یاری می کند.

به گزارش آنا، ارزیابی فناوری برگزیده، مبدع و کارآفرین این رویداد از گام دوم دانشگاه با حضور فرماندار شهرستان قدس انجام شد.

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید