امیر عبداللهیان: ما همچنان معتقدیم که دیپلماسی بهترین راه حل است

1081938 فقط خبر

به گزارش گروه جهان آنا، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه تاکید کرد: تهران همواره از گفت وگوهای منطقی و مبتنی بر نتیجه استقبال کرده است، اما برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار باید طرف مقابل همتای خود و رفتارهای جنجالی خود را کنار بگذارد.

امیر عبداللهیان با قدردانی از تلاش بورل برای دستیابی به توافق و انتقاد از اقدامات غیرسازنده و عجولانه آمریکا در صدور قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، در پاسخ به درخواست برای ادامه مذاکرات گفت: تهران همیشه است. نتایج منطقی و مبتنی بر مذاکره مورد استقبال قرار می گیرد، اما برای رسیدن به یک توافق خوب و پایدار، طرف مقابل باید رفتار دوگانه و متناقض خود را کنار بگذارد.

امیر عبداللهیان افزود: پس از صدور قطعنامه از سوی شورای حکام آژانس نشان دادیم که از حقوق ملت عدول نخواهیم کرد و اگر آمریکا بخواهد به رفتارهای غیرسازنده خود ادامه دهد، با پاسخ متناسب مواجه خواهد شد. ”

وی گفت: ما همچنان بر این باوریم که دیپلماسی بهترین و مناسب ترین راه و راه حل است.

امیر عبداللهیان افزود: ایران هیچ گاه از میز مذاکره فاصله نگرفته است، از این رو همواره ابتکارات مهمی را در مذاکرات برای دستیابی به توافق مطلوب ارائه کرده ایم، اما مذاکرات باید مثمر ثمر باشد.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت و گوی تلفنی با بیان اینکه می خواهد همچنان نقش مثبتی در دستیابی به توافق نهایی داشته باشد، گفت: راه برون رفت از این وضعیت، پیگیری دیپلماسی و پرهیز از اقدامات غیرسازنده است.

  عکس خشونت اخلاقی ریچانه پارسا در فیلم ترکی!

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی با اذعان به اراده سازنده ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار گفت: فاصله زیادی با دستیابی به توافق در وین نداریم و اکنون زمان از سرگیری سریع و سریع مذاکرات است. تلاش برای جلوگیری از تشدید تنش ها، آمادگی دارم در اسرع وقت برای رسیدن به نتیجه مورد توافق طرفین تلاش های لازم را انجام دهم.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید