امیر عبداللهیان با همکار خود در نیکاراگوئه – اندیشه معاصر مشورت کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی پیروزی آقای دانیل اورتگا و جبهه ساندینیستا در انتخابات ریاست جمهوری گذشته نیکاراگوئه را تبریک گفت و بر آمادگی کشورمان برای توسعه و گسترش روابط و همکاری های دو کشور تاکید کرد.

امیرعبدالیان با اشاره به حضور دکتر محسن رضایی معاون رئیس جمهور کشورمان در مراسم تحلیف در نیکاراگوئه گفت: حضور معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران در این مراسم نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران است. توسعه همکاری با آمریکای لاتین، به ویژه در نیکاراگوئه.

وی افزود: «ما آماده هستیم تا تمام توافقات به دست آمده در سفر معاون رئیس جمهورمان به نیکاراگوئه را اجرا کنیم».

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با دعوت از همتای نیکاراگوئه ای خود برای سفر به ایران، گفت: خوشبختانه روابط سیاسی دو کشور در وضعیت خوبی قرار دارد و امیدوارم در آینده نزدیک بتوانیم همکاری های اقتصادی دو کشور را بیش از پیش گسترش دهیم. کشورها.”

دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز از پیروزی آقای اورتگا در انتخابات این کشور و حضور معاون رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف رئیس جمهور در نیکاراگوئه تقدیر کرد و میزبانی هیئت ایرانی را افتخاری برای کشورش دانست. با بهترین احترامات رئیس جمهور نیکاراگوئه به رئیس جمهور، دولت و مردم ایران.

وی گفت: توافقات مختلفی در بخش های مختلف اقتصاد از جمله پزشکی، علم، فناوری و صنعت انجام شده است و نیکاراگوئه آمادگی دارد این توافقات را در اسرع وقت اجرا و اجرا کند.

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه متقابلا از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به کشورش دعوت کرد و سلام گرم دنیل اورتگا را به رئیس جمهور کشورمان ابلاغ کرد.

  فیلم | توصیه عجیب یک کارشناس مذهبی/ کمتر بخور تا توالت نروی - اندیشه معاصر

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257643

دیدگاهتان را بنویسید