امیر عبداللهیان: ایران آماده از سرگیری مذاکرات در روزهای آینده است

1072237 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که پس از دیدار با بورل که بیش از بیش از آن به طول انجامید، امروز میزبان جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تهران بود. سه ساعت و نیم خبرنگاران حضور داشتند و این رایزنی را تشریح کردند.

وی گفت: ما بحث های مثبت و جامعی داشتیم. اروپا جایگاه مهمی برای ما دارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: امیدواریم پس از روابط دوجانبه با هر یک از کشورهای اروپایی و ادامه مذاکرات و توافقات با بورل، شاهد توسعه و پیشرفت روابط باشیم.

وی گفت: ما در مورد ادامه مذاکرات بین ایران و سایر کشورها برای لغو تحریم‌ها گفتگو کرده‌ایم. در مصاحبه قبلی با بورل گفتم که ایران همیشه از مسیر دیپلماسی صادقانه و پربار استقبال می کند و شما را به سفر به تهران دعوت می کند. ما مذاکرات مفصل، عمیق و مفصلی در مورد خواسته های ایران انجام دادیم و به بورل تاکید کردیم که آماده از سرگیری مذاکرات در روزهای آینده هستیم. مورد قبول دولت ایران و ایران نخواهد بود. تلاش می کنیم در جریان مذاکرات که از سر گرفته می شود، بر مشکلات و نقاط اختلاف فائق آییم.

او گفت: «ما روی تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان تمرکز کرده ایم. ما بر لغو کامل محاصره بشردوستانه و از سرگیری مذاکرات یمنی و یمنی تاکید می کنیم.

در حال بروز رسانی …

انتهای پیام/4106/

  پایان بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش + جزئیات - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید