امیرعبدالیان: رژیم صهیونیستی عامل ترور و خرابکاری در سراسر منطقه است

1071110 فقط خبر

حسین امیرعبدالاحیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر شنبه (28 ژوئن) با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی دیدار و درباره مسائل دوجانبه، منطقه ای و منطقه ای گفت وگو کرد. تبادل نظر کردند

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایرلند با اشاره به اولویت های همسایگان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، بر افزایش دیدارها و رایزنی های دوجانبه بین مقامات دو کشور تاکید کرد و آن را مبنایی برای توسعه و توسعه ارزیابی کرد. گسترش روابط

گفتنی است، امیر عبداللهیان اواخر اردیبهشت ماه سال جاری پس از درگذشت رئیس جمهور فقید امارات به این کشور سفر کرد و ضمن دیدار با همتای اماراتی خود، با رئیس جمهور جدید این کشور نیز دیدار و گفتگو کرد.

توییت حسین امیرعبدالهیان پس از سفر: صفحه جدیدی در روابط جمهوری اسلامی ایران و امارات باز شد. به گرمی با همسایه ها دست می دهیم. گرمی روابط همسایگی، دشمنان منطقه را ناامید کرد.

این اولین سفر امیرعبدالیان از زمان تصدی این سمت بود.

امیر عبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران خواهان حفظ امنیت و پیشرفت برای همسایگان و منطقه است و معتقد است که دخالت و حضور بیگانگان به ضرر امنیت منطقه است.

امیر عبداللهیان حضور رژیم اشغالگر قدس در این منطقه را عامل بی ثباتی و ناامنی و عامل رعب و وحشت و خرابکاری در سراسر منطقه خواند.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات نیز با اشاره به منافع دو کشور در توسعه روابط دو کشور، از رایزنی های منظم بین مقامات ایران و امیرنشین استقبال کرد.

  قیمت خودروهای ایران خودرو امروز دوشنبه 13 آذر 1400 + جدول - اندیشه معاصر

وزیر امور خارجه امارات همچنین تاکید کرد که امارات اجازه هیچ گونه اقدام تخریبی از خاک خود علیه کشورهای همسایه امارات را نخواهد داد و همواره امنیت همسایگان خود را در نظر خواهد گرفت.

وزرای خارجه دو کشور بر لزوم تداوم تماس ها و رایزنی ها بین دو کشور تاکید کردند و آخرین وضعیت مذاکرات لغو تحریم ها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

امیر عبداللهیان همچنین از همتای اماراتی خود برای سفر به تهران دعوت کرد.

امیر عبداللهیان روز شنبه همچنین با جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی، تلفنی گفتگو کرد. وی در روزهای اخیر با وزرای خارجه عراق و عمان نیز رایزنی کرده است. وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با همتای عمانی خود با اشاره به سفر بایدن به منطقه، بر اهمیت گفت وگو و همکاری منطقه ای تاکید کرد و گفت: مردم منطقه باید برای آینده منطقه تصمیم بگیرند.

وزرای خارجه ایران و امارات چندین بار تلفنی گفتگو کرده اند. امیر عبداللهیان در گفتگوی تلفنی با همکار اماراتی خود، حضور رژیم صهیونیستی در منطقه را تهدیدی برای همه کشورها و منطقه خواند و با اشاره به بحران یمن گفت: ادامه جنگ و گسترش درگیری ها نیست. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با همتای اماراتی خود در تاریخ 29 دسامبر سال گذشته از وی برای سفر به تهران دعوت کرد و بر لزوم رایزنی‌های مستمر بین دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید