امنیت غذایی؛ عذرخواهی برای جهانی شدن جنگ اوکراین

1075525 فقط خبر

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، جنگ اوکراین در سومین ماه خود قرار دارد، علاوه بر اتفاقاتی که در حوزه روسیه و اوکراین می گذرد، عملکرد برخی کشورهای غربی به ویژه آمریکا و انگلیس و مقامات ارشد اتحادیه اروپا قابل توجه است. اتفاق افتاد.

اخیرا نیوزویک گزارش داد که آمریکا در حال آماده سازی طرحی برای نابودی نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه است که نشان می دهد کاخ سفید در حال کار بر روی طرحی برای استقرار موشک های ضد کشتی پیشرفته در ارتش اوکراین است. گسترش کشور برای وارد کردن ضربات سنگین به نیروی دریایی روسیه و پایان دادن به محاصره دریایی آن.

همزمان با انتشار این گزارش ها، مجلس سنای آمریکا با یک اقدام تقریباً نادر روز پنجشنبه بسته کمک مالی 40 میلیارد دلاری برای اوکراین را تصویب کرد.

در رای گیری این لایحه در سنای آمریکا، 86 سناتور از آن حمایت کردند و 11 سناتور جمهوری خواه با آن مخالفت کردند. دولت ایالات متحده همچنین یک بسته کمک نظامی 100 میلیون دلاری به اوکراین را امضا کرد که توسط رئیس جمهور ایالات متحده امضا شد، شامل توپخانه، رادار و سایر تجهیزات نظامی.

در همین حال، همزمان با پذیرش بایدن توسط سنا، کاخ سفید میزبان ماگدالنا اندرسون، نخست وزیر سوئد و ساولی نینیستو، رئیس جمهور فنلاند بود و هر دو اخیراً رسماً درخواست عضویت در ناتو را داده بودند.

روز جمعه، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، سفر پنج روزه خود به شرق آسیا را آغاز کرد که شامل بازدید از کشورهایی مانند کره جنوبی و ژاپن است. اگرچه برخی از این تحرکات را می توان به عنوان اقدام منطقه ای آمریکا علیه چین تعبیر کرد، اما به نظر می رسد هدف نهایی این سفرها همسطح کردن این کشورها با آمریکا در برابر روسیه باشد.

  نحوه امداد رسانی به طرح ملی مسکن + جزئیات - اندیشه معاصر

توکیو اخیراً اعلام کرد که با وجود مشکلات از تحریم‌ها علیه روسیه حمایت خواهد کرد.

در پی اقدام نظامی غرب علیه روسیه، لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا نیز به امکان تسلیح مولداوی برای مخالفت با روس ها اشاره کرد.

به گزارش گاردین؛ او گفت که در حال مذاکره با متحدان بین المللی خود برای ارسال سلاح های مدرن و استاندارد ناتو به مولداوی است تا برای تهاجم روسیه به منطقه آماده شود. آنها می گویند مولداوی، اگرچه در حال حاضر عضو ناتو نیست، اما نگران است که هدف بعدی پوتین حمله به این کشور در جنوب غربی اوکراین باشد.

همه اینها در حالی اتفاق می افتد که ایالات متحده در رابطه با جنگ در اوکراین و محدودیت تولید و صادرات مواد غذایی از روسیه و اوکراین بر روی کلیدواژه جدیدی به نام “امنیت غذایی جهانی” تمرکز کرده است.

در این زمینه؛ نیوزویک در توضیح لزوم تشدید خصومت ها علیه روسیه می نویسد: «علاوه بر ارائه یک مزیت تاکتیکی برای حمایت از تلاش های نظامی اوکراین، عرضه تسلیحات بیشتر پیامدهای جهانی خواهد داشت و راه را برای ازسرگیری عرضه غلات و سایر محصولات کشاورزی هموار می کند. . محصولات »

در همین حال؛ آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای روسیه را به استفاده از غذا به عنوان سلاح و گروگان گرفتن غلات میلیون‌ها نفر در سراسر جهان برای به زانو درآوردن اوکراین متهم کرد که می‌تواند تلاشی برای افزایش آگاهی جهانی از نقش روسیه در امنیت باشد. تهدید یک غذای جهانی باشید.

وی در نشست شورای امنیت سازمان ملل در واشنگتن گفت: جنگ، تجارت و حمل و نقل دریایی را در منطقه وسیعی از دریای سیاه متوقف کنید، کشتیرانی در منطقه را نامطمئن کنید و صادرات محصولات کشاورزی اوکراین را محدود کنید. این یک تهدید برای زنجیره تامین غذای جهانی است.

  فوری تعویق بازنشستگی معلمان تا 65 سالگی تصویب شد - اندیشه معاصر

بازی رسانه ها و تبلیغات غربی با سخنرانی جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی تکمیل شد. وی در بیانیه ای مشابه روز جمعه 30 اردیبهشت و در شرایطی که اروپایی ها در شرایط سخت اقتصادی به سر می برند، در سخنانی که رنگ و بوی برانگیختن افکار عمومی جهان داشت، بار دیگر هشدار داد که غذا در جهان به دلیل جنگ. در اوکراین نادر شده است.

بورل پس از دیدار با وزرای توسعه اتحادیه اروپا برای رسیدگی به کمبود مواد غذایی و تورم گفت: «اگر مردم و دولت‌ها مجبور شوند برای غذا پول بیشتری بپردازند، باید برای آموزش، بهداشت و سایر خدمات اجتماعی هزینه کنند. پرداخت ها کاهش می یابد و این وضعیت فقر و بی عدالتی را بدتر می کند.»

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی تاکید کرد که دلیل اصلی این وضعیت، حمله نظامی روسیه به اوکراین است نه تحریم های غرب علیه روسیه.

کارشناسان اتحادیه اروپا و دولت آلمان نیز در روزهای اخیر استدلال کرده اند که روسیه صادرات غلات به اوکراین را که مقصد اصلی آن آسیا و شمال آفریقا است، مسدود کرده است و این منجر به افزایش شدید قیمت مواد غذایی شده است.

مجموعه اظهارات مقامات غربی علیه روسیه در روزهای اخیر با استفاده از کلمه کلیدی بحران غذایی، اگرچه می تواند برای اهدافی مانند توجیه ارسال تسلیحات غربی به اوکراین، توجیه بی مسئولیتی غرب در قبال سیل پناهجویان و پناهجویان از اوکراین یا پناهجویان استفاده شود. کشورهای دیگر. متفاوت از افغانستان و آفریقا، یا توجیه افزایش حضور نظامی آمریکا در اروپا، اما پشت آن یک اصل مهم است و آن تلاش غرب برای تبدیل جنگ در اوکراین به جنگ به قیمت هزینه بیشتر کشورهاست.

  خبرگزاری آنا - راهپیمایی قدس در تهران-2

چنین استراتژی بیشتر با ادعاهای مقامات انگلیسی در روزهای اولیه جنگ مطابقت دارد و احتمال تبدیل جنگ اوکراین به جنگ جهانی سوم را نشان می دهد.

اخیراً برخی از مقامات آمریکایی و اروپایی بارها در مورد طولانی شدن جنگ صحبت کرده اند که در آن زمان می توان آن را تحلیلی از روند نظامی دانست، اما رفتار عملی غربی ها و اصرار آنها بر استفاده از کلید واژه بحران غذایی و هدف قرار دادن مردم. نظر. تهدید روسیه برای امنیت غذایی جهانی نشان می دهد که لفاظی های قبلی غرب در مورد امکان طولانی شدن جنگ و جهانی شدن جنگ روسیه و اوکراین یک تحلیل نبود، بلکه هدفی از تصور و تشدید درگیری اوکراین و روسیه بود. بعد.

دقیق تر؛ برخی از کشورهای غربی مانند آمریکا و انگلیس مدت هاست که با کشاندن جهان به بحران و جنگ به دنبال فرار از بحران داخلی و جهانی هستند.

تبدیل جنگ اوکراین به جنگ جهانی به بهانه بحران غذایی بین المللی نگرانی جدیدی است که امروز در رفتار و گفتار مقامات غربی به چشم می خورد.

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید