امضای بزرگترین تفاهم نامه اشتغالزایی در کشور/ افتتاح 400 هزار شغل تا پایان سال

928 936 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، صبح امروز سه شنبه (20 مرداد ماه) در مراسمی با حضور وزیر اقتصاد، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، مدیرعامل بنیاد برکت و گروه اقتصادی تدبیر و مدیران عامل هشت بانک در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار شد. از دستاوردهای ستاد فرمان امام، بزرگترین تفاهم نامه استخدامی کشور امضا شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: این تفاهم طی دو سال و در بیش از 400 شهرستان اجرایی می شود.

عارف نوروزی افزود: در نظر داشتیم تا پایان سال 1401 با طرح های خرد و کلان دستگاه های مختلف ستادی مانند برکت و تدبر، 350 هزار شغل در کشور ایجاد کنیم، اما امیدواریم با امضای این تفاهم نامه بتوانیم 400 هزار محل کار در کشور تا پایان سال

وی افزود: بر این اساس فرض بر این است که 40 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری از محل منابع تسهیلات بانکی و اشتغال مردم عملیاتی شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: در این تفاهم نامه 402 شهر و 10 هزار و 200 روستا تحت پوشش طرح های اشتغال زایی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: 60 درصد از این 40 هزار میلیارد تومان در سال 1401 و 40 درصد مابقی در سال 1402 صرف اشتغالزایی می شود.

نوروزی با اشاره به سیل اخیر در کشور گفت: بنیاد برکت از سیل زدگان حمایت ویژه خواهد کرد و در گام نخست قول داده ایم 2000 راس دام سالم بین روستاییان سیل زده توزیع کنیم.

وی تصریح کرد: با آخرین اقدامات موفق شدیم از 200 هزار مهاجرت معکوس دهقانان به شهرها جلوگیری کنیم.

  بررسی افزایش حقوق مستمری بگیران بیمه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای ملی

وزیر اقتصاد نیز در این مراسم گفت: تفاهم 40 هزار میلیاردی برای ایجاد اشتغال توسط ستاد اجرایی فرمان امام یکی از ابتکارات منحصر به فرد در سال های اخیر است که ویژگی طرح های برکت رصد منظم و آنلاین تسهیلات به هدف است. پیگیری مشاغل ایجاد شده و حمایت از کارآفرینان اعتبارات بیهوده نیست.

سید احسن خاندوزی افزود: با همکاران خود در شبکه بانک های دولتی و خصوصی تغییر نظام مالی کشور به سمت تامین مالی تولید و نیازهای خرد خانواده ها را داریم و برنامه ریزی کرده ایم و تسهیلات خرد منجر به ایجاد اشتغال و توسعه پروژه های رانندگی می شود. نه اقدامات غیرمولد

هندوزی تاکید کرد: توزیع اعتبار به مردم از طریق نهادهایی مانند ستاد فرمان امام (ره) که از طریق تسهیلگران خود با مردم در ارتباط هستند و پس از دریافت تسهیلات کارآفرین را رها نمی کنند، می تواند به الگوی مسلط در کشور برای توزیع و تامین اعتبار تبدیل شود. امکانات

وزیر اقتصاد ادامه داد: شبکه بانکی به تنهایی نمی تواند در کشور ایجاد اشتغال کند و باید با نهادهای تخصصی که ظرفیت بالایی در کشور دارند هماهنگ شود و اگر بتوانیم این پیوندهای نهادی را ایجاد کنیم، هدف از ارائه این تسهیلات محقق می شود و منجر به ایجاد اشتغال پایدار در بازار می شود، نباید اجازه داد دور باطل ایجاد شرایط برای فرد برای ایجاد اشتغال ناپایدار تکرار شود.

وی ادامه داد: گام بعدی باید این باشد که اطلس محرومیت زدایی در کشور با هم افزایی نظام بانکی، ستاد فرمان امام، بنیاد برکت و کمیته همیاری اشتغالزایی بازنگری، تقویت و ارتقا یابد.

  پیش بینی بازی ایران با لبنان در روز پنجشنبه 20 آبان 1400 - اندیشه معاصر

مدیرعامل بنیاد برکت نیز در این مراسم گفت: امروز بزرگترین تفاهم نامه ایجاد اشتغال با بانک ها در کشور منعقد می شود.

محمد ترکمانه افزود: در سال جاری و سال آینده با مبلغ 40 هزار میلیارد تومان اشتغال پایدار ایجاد می شود که میلیون ها روستایی و محروم جامعه از آن بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد: افرادی که احتمال می رود از مفاد این تفاهم نامه بهره مند شوند، توسط شبکه ای از کارشناسان شناسایی می شوند تا با عملیاتی شدن بخش های مختلف این تفاهم نامه، اشتغال پایدار محقق شود.

ترکمانه تاکید کرد: تمامی طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در سامانه بنیاد که به سیستم بانکی متصل است رصد می شود و عموم مردم می توانند نام شهر یا روستا، تعداد طرح های فعال، امکانات ارائه شده را جستجو کنند. ، نام مجری طرح و مشخصات کامل آن

در پایان این مراسم تفاهم نامه 40 هزار میلیارد تومانی بین بنیاد برکت و مدیران عامل پارسیان، ملی، سپه، ملت، کارآفرین، تجارت، صادرات، مهرآفرین و صندوق کارآفرینی امید منعقد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید