امسال ناظران وظیفه مهمی دارند

930 572 فقط خبر

رئیس فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی ناظران داوری به نکاتی در خصوص اقدامات انجام شده برای شروع آموزش VAR اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، میرشاد مجدی ضمن خیرمقدم به حاضران گفت: بسیار خوشحالم که در این دوره در خدمت بزرگان حوزه نظارت داوری هستیم، از طرفی خوشحالم که من از هیچ یک از شما در زمین مسابقه کارت دریافت نکردم.

وی ادامه داد: قدردانی از زحمات گذشته و حال شما یکی از وظایف فدراسیون و کمیته داوران است اما واقعیت این است که به دلیل مشکلات مختلف در حوزه داوری کمتر از آنچه استحقاق شماست به مرحله عمل رسیده است. . این دوره ضمن بررسی مواردی با حضور استاد زبان اسپانیایی، فرصت مناسبی برای تجلیل از پیشکسوتان ایجاد کرد.

رئیس فدراسیون اضافه کرد: از افشاریان کمال تشکر را دارم که امسال با عنایت ویژه ای در حوزه داوری و نظارت تلاش کرده تا آنچه را که شایسته مردم عزیز جامعه داوری است انجام دهد. همچنین از حمایت همه جانبه اعضای هیئت مدیره در حوزه داوری تشکر می کنم. فرناندز، معلم اسپانیایی نیز در این دوره های یک هفته ای اخیر تلاش زیادی کرد و فکر می کنم این یک تجربه ماندگار برای او شد.

مجدی به ناظران حاضر در این دادگاه گفت: امسال قطعا مسئولیت ناظران داوری سخت تر خواهد بود. مسئولیت شما به دلیل رقابت شدید بین داوران در لیگ امسال بالاست و هر امتیازی که به دست می آورید در ادامه داوری مسابقات بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به خصوص تا ورود VAR که بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

  تقلای فرهاد و یحیی برای خرید این ستاره / قرمز و آبی - تفکر مدرن

وی تصریح کرد: در جلسات قبلی درباره شرایط ورود به سامانه پشتیبانی داوری تصویری صحبت کردم اما صحبت ها به درستی به مردم منتقل نشد. چند روزی است که فدراسیون تمام تلاش خود را به کار گرفته تا انشالله به زودی بحث آموزش داوران در VAR را آغاز کنیم. در فوتبال نتیجه‌گرای امروز قطعا وجود VAR ما را از دردسرهای زیادی نجات می‌دهد. با توجه به اینکه بعد از هر بازی هر دو تیم برنده و بازنده به حمله به داور عادت کرده اند.

مجدی گفت: بار دیگر از همه عزیزان و حسن کامرانی فر که مسئولیت دبیر کل و همکاری ویژه با اداره داوری را بر عهده دارند تشکر می کنم. همچنین از اصفهان و ممبینی که در سال های گذشته برای کمیته داوران زحمت کشیدند و امروز در این گروه حضور دارند.

او دوباره رو به داوران کرد: خواهش من این است که وقتی عملکرد داوران را ارزیابی می کنید با دلسوزی و دقت به چشمان عزیزانتان نگاه کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید